تشکیل شورای ارزشیابی جشنواره موسیقی فجر

تشکیل شورای ارزشیابی جشنواره موسیقی فجر

موسیقی کوک| محمد اللهیاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی در سومین جلسه ستاد اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر مطابق آیین‌نامه جشنواره پیش می‌رود، البته ممکن است نقدها و ایرادهایی به آیین‌نامه باشد اما آیین‌نامه می‌تواند با نظرات و نقدهای تخصصی تغییر کند و اصلاح شود.

به هر ترتیب جشنواره موسیقی فجر فرصتی برای حضور سلیقه‌های متنوع و مختلف موسیقی است و امیدواریم جشنواره‌ای باکیفیت بالا را در این دوره شاهد باشیم.مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد ادامه داد: شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر نیز بر اساس آیین‌نامه از ابتدای روند جشنواره تشکیل می‌شود.

اللهیاری همچنین در این جلسه با  قدردانی از خدمات رییس سابق جشنواره و مدیر اجرایی سابق جشنواره موسیقی فجر گفت: همدلی ستاد برگزاری جشنواره، همراهی اهالی رسانه و هنرمندان ازجمله ملزومات پویایی جشنواره است.

دومین جلسه هیئت انتخاب گروه‌ها و آثار سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با حضور اعضای شورا متشکل از محمد اله یاری فومنی (رییس جشنواره)، شاهین فرهت (دبیر جشنواره)، علی ثابت نیا (مدیر اجرایی) و بهروز غریب‌پور، هومان اسعدی، رضا مهدوی، حمیدرضا اردلان، سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض و کیاوش صاحب نسق برگزار شد.

در این جلسه درباره سیاست‌های کلی جشنواره موسیقی فجر و وظایف و سیاست‌های هیئت انتخاب گروه‌ها و آثار، گفتگو شد و اعضای هیئت انتخاب نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود و گروه‌ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا ۱۷ آذرماه سال جاری فرصت دارند در  سامانه جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com  ثبت‌نام کنند.

در سی و یکمین دوره از این رخداد موسیقایی، با نگاهی به تجربیات سال‌های گذشته تلاش شد تا با حضور گروه‌های حرفه‌ای و اضافه شدن «جایزه باربد» برای انتخاب بهترین آثار تولیدی، ضمن توجه ویژه به بخش تولید، تلاش‌هایی در خصوص اعتبار بخشی به این رخداد مهم انجام شود اما در دوره قبل این جایزه از جشنواره حذف شد. باید دید مسئولین جشنواره باربد را به آن بازمی‌گردانند  یا نه؟