تصنیف «بلای هجران» منتشر شد

موسیقی کوک| تصنیف «بلای هجران» منتشر شد. این اثر به آهنگسازی پوریا سلیمانی و آواز علیرضا وکیلی منش، با مجوز وزارت ارشاد منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

علیرضا وکیلی منش خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی، در همکاری با پوریا سلیمانی، اثری تازه را در قالب یک تک تصنیف و تحت عنوان «بلای هجران» تقدیم مخاطبان کرده است.

پوریا سلیمانی ضمن آهنگسازی، نوازندگی عود و تار این اثر را بر عهده داشته، بهنام بیات (کمانچه) و جلال تقیلو (تنبک) نیز با او در نوازندگی هنرنمایی کرده اند.

ضبط، میکس و مسترینگ تصنیف بر عهده مازیار مرتاضیه (استودیو تم) بوده است.

شایان ذکر است که تصنیف «بلای هجران» با آواز علیرضا وکیلی منش، هم اکنون آماده شنیدن است و علاقمندان می توانند این اثر را بصورت آنلاین از «موسیقی ایرانیان» شنیده و در صورت تمایل دانلود کنند.

وکیلی‌منش درباره زندگی و تجربیات خود در عرصه هنر گفته است: تیرماه سال ۱۳۶۱ در محله یبارک شهریار متولد شدم. اولین استاد آوازم پدرم بود. پس از آن افتخار شاگردی در محضر استادانی از جمله استاد محمد علی کیان نژاد، استاد کریم صالح عظیمی، استاد سید نورالدین رضوی سروستانی، استاد حمیدرضا نوربخش و استاد محمد رضا شجریان را داشتم.

اولین فعالیت موسیقی سینمایی‌ام در فیلم سینمایی «پسر مریم» از ساخته‌های  آقای حمید جبلی است. همچنین در سریال‌های «قفسی برای پرواز »و «دوردست‌ها» که در صدا و سیمای کشور خودمان چخش شد، موسیقی تیتراژ را اجرا کردم.

یکی از آثاری که شخصا به آن علاقه دارم، خطبه خوان رستاخیز از ساخته‌های آقای پیروز ارجمند و تنظیم بهنام صبوحی و دکلمه و صدای امیرحسین مدرس است. آلبوم دیگری با نام خورشید هشتم هم از ساخته‌های غلامرضا صالحی، از معدودترین آلبوم‌هایی است که در آن هشت خواننده در یک مجموعه جمع شده‌اند.

اجرای کنسرت موسیقی سنتی ایرانی در فستیوال های خارجی از جمله کشورهای فرانسه، چین، الجزایر، روسیه، چک، اتریش، قطر، مالزی، ترکیه، بلغارستان، کویت، اسلواکی بخشی از اجراهای خارج از کشور این هنرمند موسیقی ایرانی بوده است.

او همچنین با گروه های ارکستر موسیقی ملی به رهبری همایون رحیمیان، ارکستر سمفونیک صدا و سیما به رهبری محمد بیگلری پور، ارکستر مجلسی به رهبری نادر مشایخی، گروه های جوان محمد علی کیانی‌نژاد، مهتاب رو، خنیا، نوای مخالف، نغمه ساز، ماهان، سپید و سیاه، ایل و بنان همکاری داشته است.