تغییر زمان بلیت‌فروشی کنسرت کیهان کلهر

تغییر زمان بلیت‌فروشی کنسرت کیهان کلهر

موسیقی کوک| بلیت‌فروشی کنسرت کیهان کلهر که قرار بود از روز یکشنبه بیست و ششم آبان ماه آغاز شود، به زمان دیگری موکول شد. کیهان کلهر قصد دارد کنسرت «شهر خاموش» را از هفتم دی ماه ۱۳۹۸ در تالار وحدت به صحنه ببرد.

قرار بود بلیت‌فروشی این کنسرت از امروز یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۸ و از ساعت ۱۵  آغاز شود، اما این کار به زمان دیگری موکول شد. زمان دقیق شروع بلیت‌فروشی به زودی اعلام می‌شود. در کنسرت «شهر خاموش» کوارتت مینیاتور، کلهر را همراهی می‌کند.

کیهان کلهر در فروردین و خرداد امسال هم کنسرت «شهر خاموش» را در تهران برگزار کرد. این ساری، اصفهان، شیراز، همدان، کرمانشاه و سنندج شهرستان‌هایی بودند که در سال جاری میزبان کنسرت «شهر خاموش» شدند.

کیهان کلهر چند روز قبل نوزدهمین جایزه جهانی موسیقی (وومکس) را دریافت کرد. قبل از اعلام نام کلهر برای دریافت این جایزه، آلبوم «هنوز پاییز است» محصول مشترک کیهان کلهر با گروه رامبرانت تریو از نگاه مجله سانگ لاینز جزو ۱۰ آلبوم برتر سال ۲۰۱۹ قرار گرفته بود. او پیش از این هم گرمی را که به اسکار موسیقی شهرت دارد با گروه راه ابریشم به دست آورده بود.

البته کیهان کلهر دو بار به خاطر حضور در آلبوم فریاد و بی تو به سر نمی‌شود و در همکاری با محمدرضا شجریان، همایون شجریان و حسین علیزاده نامزد دریافت جایزه گرمی شد. به نوشته وب‌سایت وومکس «تسلط و یگانگی مهارت این نوازنده چیره‌دست کمانچه در نوآوری و ایجاد زبان‌های جدید هیجان‌انگیز موسیقی و رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان» دلیل اهدای نوزدهمین جایزه جهانی موسیقی (وومکس)به کلهر بود است.

همین تابستان قبل بود که کیهان کلهر جایزه معتبر بین‌المللی Human Spirit ایزاک اشترن را هم به دست آورد.

این جایزه هم از سال ۲۰۱۶ بنیان‌گذاری شده و هدفش احترام به گروه‌ها یا افرادی است که سهمی برجسته‌ در کمک به بشریت و مسائل انسانی از راه موسیقی داشته‌اند. به گفته برگزارکنندگان؛ بیشتر آثار و اهداف موسیقایی کیهان کلهر نگاهی بشردوستانه، فراتر از زادگاه و ملیت او داشته است.

کلهر با شجاعت حسین خان از هند، یویوما و گروه بین‌المللی جاده ابریشم، اردال ارزنجان از ترکیه، تریو هلندی رامبرانت، تومانی دیاباته از مالی، گروه بروکلین رایدر و کوارتت کرونوس آثار و اجرای مختلفی را در ارائه داده است.

کلهر مدتی قبل در کنسرتی در سالن رویال فستیوال هال لندن به خاطر حمایت از کردهای شمال سوریه، اعلام کرد که اجرایش در استابول را لغو می‌کند و این کار را انجام داد.