تغییر نام آلبوم محسن چاوشی

موسیقی کوک| اواخر هفته گذشته اعلام شد که مجوز اشعار تازه‌ترین آلبوم محسن چاوشی بعد از ماه‌ها جنجال بالاخره صادر شده و قرار است این آلبوم بعد از ایام ماه صفر روانه بازار موسیقی شود. در این میان اما خبر تغییر نام این آلبوم از قلم افتاد.

درحالی‌که قطعه «قمارباز» مجوز نشر در آلبوم جدید محسن چاوشی را گرفته است، به گفته هادی حسینی، تهیه‌کننده این اثر، نام آلبوم جدید چاوشی از «قمارباز» به «بی‌نام» تغییر کرده و محسن چاوشی هم در کانال تلگرامی‌اش درباره این تغییر نام توضیح داده است.

بر این اساس، دهمین آلبوم رسمی و مجاز محسن چاوشی آبان‌ماه امسال با نام «بی‌نام» منتشر می‌شود. این آلبوم ۱۱ قطعه بر اساس اشعاری از مولانا، سعدی و دیگر شعرای دارد و محسن چاوشی آهنگسازی این قطعات را انجام داده است.

حاشیه‌های آلبوم جدید محسن چاوشی از جایی آغاز شد که عوامل این آلبوم از عدم صدور مجوز برای قطعه «قمارباز» که نام آلبوم هم از روی آن برداشته شده بود، خبر دادند.

در ادامه سعید بیابانکی، عضو شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیتی را که باعث شد مجوز آن قطعه صادر نشود، در صفحه توئیترش منتشر کرد.

درنهایت به گفته تهیه‌کننده آلبوم چاوشی، با همراهی محمد اللهیاری، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موانع دریافت مجوز این اثر برداشته شد و آلبوم چاوشی به‌طور کامل مجوز انتشار گرفت.

محسن چاوشی سال گذشته آلبوم «ابراهیم» را منتشر کرد. آن آلبوم هم برای دریافت مجوز چند قطعه با مشکل روبه‌رو شد اما با همراهی علی ترابی رئیس وقت دفتر موسیقی مشکل برای همه قطعات به‌جز ۲ قطعه رفع شد تا بالاخره ابراهیم منتشر شود. هرچند دفتر موسیقی برای ۲ قطعه از آن آلبوم مجوز صادر نکرد اما چاوشی با قرار دادن آن ۲ قطعه در کانال تلگرامی‌اش، آن ۲ قطعه را هم به گوش طرفدارانش رساند.

در آخر آلبوم «ابراهیم»، رکورد پرفروش‌ترین آلبوم سال ۹۷ را به نام خودش ثبت کرد و در میان آلبوم‌های عرضه‌شده در سایت فروش دیجیتالی بیپ تونز، توانست بالاتر از آلبوم ایران من با صدای همایون شجریان قرار بگیرد.

بعد از «یه شاخه نیلوفر»، «ژاکت»، «حریص»، «سنتوری»، «پرچم سفید»، «من خود آن سیزدهم»، «پاروی بی قایق»، «امیر بی‌گزند» و «ابراهیم»، «بی‌نام» دهمین آلبوم مجوزدار محسن چاوشی است که بعد از ایام محرم و صفر روانه بازار موسیقی ایران خواهد شد.