تقدیر از عبدالجبار کاکایی در گرگان

تقدیر از عبدالجبار کاکایی در گرگان

موسیقی کوک| رویداد دیگری از سلسله رویدادهای «نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی» در گرگان برگزار می‌شود.

در این محفل شاعرانه که همزمان با هفته وحدت در استان گلستان برنامه‌ریزی شده است، شعرخوانی به زبان فارسی و محلی انجام خواهد شد.

علاوه بر جمعی از شاعران دانشجو، مختار رنجیده یامچی و عبدالملک خرمالی، شاعران دعوت شده محلی هستند که شعرهایی به زبان فارسی و ترکمنی برای حاضران خواهند خواند.

آیین تجلیل از «عبدالجبار کاکایی» شاعر و ترانه‌سرای سرشناس اهل ایلام و مقیم تهران، از بخش‌های اصلی این برنامه است که با سخنرانی و شعرخوانی او همراه خواهد بود.

همچنین برگزاری پنل تخصصی با موضوع «ترانه و تلفیق شعر و موسیقی» با حضور عبدالجبار کاکایی، دکتر بهجت تربتی‌نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه) و علیرضا بهرامی، از دیگر بخش‌های این رویداد شعری و موسیقایی است که با اجرای گروه موسیقی ترکمن «فراغی» پایان می‌یابد.

رویداد چهارم جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه از ساعت ۱۴ در سالن اجتماعات پردیس امام خمینی (ره) دانشگاه فرهنگیان گرگان برگزار می‌شود.

عبدالجبار کاکایی ۱۵ شهریور ۱۳۴۲ در ایلام به دنیا آمد. او شاعر و ترانه‌سرای ایرانی است. کاکایی شاعر بسیاری از تیتراژهای سریال‌های تلویزیونی بوده است.

همان ابتدای تولد به همراه خانواده  به عراق رفت  و هنگامی که یک سال و نیم بیشتر نداشت به ایران بازگشت.

دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در زادگاه خود گذراند و در سال ۱۳۶۰، دیپلم اقتصاد گرفت. در سال ۱۳۶۱ به تهران آمد و تحصیلات خود را تا مقطع کاردانی زبان و ادبیات فارسی در دانشسرای تربیت معلم ادامه داد.

او در سال ۱۳۶۴ وارد دانشگاه شهید بهشتی تهران شد و در سال ۱۳۶۸ مدرک کارشناسی‌اش را در رشته زبان و ادبیات فارسی گرفت.

او برای ادامه تحصیل در سال ۱۳۷۱ به دانشگاه آزاد مرکز تهران رفت و در سال ۱۳۷۳ مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی را دریافت کرد.

عبدالستار کاکایی شاعر،فیلم‌نامه‌نویس و مستند ساز سازنده بیش از هفتاد فیلم مستند، مولف مجموعه شعر روزگار سنگی و همچنین عبدالصابر کاکایی، شاعر، منتقد و روزنامه‌نگار برادران او هستند.