تقدیر از گلریز در «شاهدان شیدایی»

تقدیر از گلریز در «شاهدان شیدایی»

موسیقی کوک| در آیین «شاهدان شیدایی» از هنرمندان متعهد انقلابی تجلیل می‌شود.  به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، آیین پاسداشت شهدای هنرمند با عنوان «شاهدان شیدایی» روز شنبه ۲۳ آذرماه ۹۸ در حوزه هنری برگزار می‌شود.

تجلیل از شهدای هنرمند، خانواده معظم شهدا، اجرای برنامه‌های ویژه فرهنگی هنری و سخنرانی شخصیت‌ها و چهره‌های فرهنگی هنری از جمله برنامه‌های این آیین پاسداشت است.

همچنین قرار است در این برنامه از چهره‌های متعهد و ارزشی هنر انقلاب اسلامی در رشته‌های ادبیات مقاومت و پایداری، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی و سینما با حضور مسئولان کشوری و لشکری تجلیل شود.

در این آیین از مسعود نجابتی به پاس حضور متعهدانه در رشته هنرهای تجسمی، جمال شورجه کارگردان سینمای دفاع مقدس در حوزه سینما، محمد گلریز به پاس سرودها و نغمات ماندگار و خاطره انگیزش در طول سال‌های دفاع مقدس و مرتضی سرهنگی به پاس تلاش شایسته در حوزه ثبت و نشر ادبیات دفاع مقدس قدردانی خواهد شد.

مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان کشور آیین پاسداشت شهدای هنرمند کشور را برگزار می‌کنند.

این آیین از ساعت ۱۷.۳۰ روز شنبه ۲۳ آذرماه ۹۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

محمد گلریز سال ۱۳۲۵در تهران به دنیا آمد. او  از خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ ایرانی است. گلریز یکی از خوانندگان برتر دوران دفاع مقدس بود و صدایش به عنوان میراث شفاهی ایران در سازمان میراث فرهنگی ثبت شد. نام اصلی او محمدعلی گلپایگانی است. او برادر کوچک‌تر اکبر گلپایگانی است.