تلاقی مرثیه و امید در حنجره سالار عقیلی

«راز و نیاز» یاد درگذشتگان زلزله دلخراش کرمانشاه را گرامی داشت؛

به گزارش موسیقی کوک، گروه «راز و نیاز» به سرپرستی و خوانندگی سالار عقیلی در سالگرد زلزله کرمانشاه به دیدار مردم سر پل ذهاب رفت و به منظور همدلی و همراهی با خانواده های داغدیده کنسرتی در سالن احراز سرپل ذهاب اجرا کرد.
در این کنسرت رایگان حدود ۸ هزار نفر از مردم سر پل ذهاب گرد هم آمدند تا شنونده تلاقی مرثیه و امید در حنجره سالار عقیلی با شنیدن قطعاتی همچون «وطنم ای شکوه پابرجا»، «حانیه»، «کُلنل»، «خون غزل»، «خوشه چین»، «ایران» و «وطن» باشند.

همدلی سالار عقیلی با مردم کرمانشاه

سالار عقیلی برای همدلی با مردم این شهر «آمان هی آمان» را هم اجرا کرد. «آمان هی آمان» که حاصل همنشینی ملودی های غمگین و فولکلور مردمان کُرد بود، با حال و هوای این روزها و سالگرد زلزله کرمانشاه همخوانی داشت. این بخش از اجرا به قدری حاضران در سالن احراز را تحت تاثیر قرار داد که با چشمانی گریان گروه «راز و نیاز» را همراهی کردند و با تشویق‌هایشان از سالار عقیلی و دیگر اعضای گروه خواستند باز هم برایشان «آمان هی آمان» را اجرا کنند.

سالار عقیلی درباره اجرای این کنسرت گفت:

سالار عقیلی درباره اجرای این کنسرت گفت: ما در گروه زار و نیاز، به عشق مردم کرمانشاه به خصوص مردم داغدیده سر پل ذهاب به آن دیار رفتیم و از شادی آنها شاد شدیم.
دیدن خوشحالی این مردم دل آدم را خوش می کند. سر تعظیم فرود آوردیم به این همه صبوری و استقامت، به این همه متانت و امیدواری.

»این خواننده موسیقی ایرانی در ادامه افزود: «داغی که دل آنها مانده حاصل فاجعه بزرگی بود که فراموش کردنش برای هیچ کدام از ما ایرانی‌ها ممکن نیست. من و هنرمندان گروه «راز و نیاز» خواستیم کاری کنیم تا شاید برای لحظه هایی حال هموطنان‌مان خوب¬تر شود. همه ما ایرانیان با هم خواهر و برادریم و زمانی که به هم احتیاج داریم باید کنار هم باشیم. برای من این یک وظیفه بود. امیدوارم سر پل ذهاب و مناطق زلزله زده را بهتر از قبل بسازیم و شادی و نشاط را در چهره مردمش ببینیم. شادی آنها باعث شادی همه ماست.»

علیرضا دریایی، سهراب برهمندی، داوود منادی، سحاب تربتی، روزبه زرعی و حریر شریعت زاده اعضای گروه موسیقی «راز و نیاز» در  کنسرت تلاقی مرثیه و امید در حنجره سالار عقیلی بودند.

از اتفاق های جالب کنسرت گروه موسیقی «راز و نیاز» حضور هنرمند سر پل ذهابی بود که همزمان با اجرای گروه پرتره سالار عقیلی را طراحی کرد و پایان برنامه به این خواننده هدیه داد.

دلنوشته سالار عقیلی برای مردم زلزله زده کرمانشاه

سالار عقیلی درباره حادثه تلخ زلزله استان کرمانشاه و کنسرتی که برای هشت هزار نفر از هموطن‌مان در سرپل ذهاب برگزار کرد، نوشت:

با تو نگفته بودم از گریه های هر شب
عشقت نشسته بر دل جانم رسیده بر لب
من بی تو سرگردان من بی تو حیرانم
شرحی ز گیسویت حالِ پریشانم
بیتابم این شب‌ها بی خوابم ای رویا از تو چه پنهان من گم کرده‌ام خود را
پیدایم کن شیدایم کن آزادم کن از این سکوت بی پروا

یک سال پیش حادثه تلخی دل ایران را لرزاند. کسی چه می داند؟ چه روزهای سختی گذشت میان این دو پاییز. باد آن خزان چه زیبا برگ‌هایی را از درخت زندگی به زمین فاجعه انداخت! فاجعه وقتی فکرش را هم نمی کردیم عزیزانمان را با خود برد به جایی دیگر. به سرایی که باقی است و زیبا. جایی که از غم از دست دادن خبری نیست. اینجا اما داغ کمر خیلی‌ها را شکست و یک شبه سال‌ها پیرشان کرد. آنها یک سال است به امید زنده‌اند. به امید روزی که شاید ذره ای از این تلخ کامی را بسپارند به باد و دوباره زندگی کردن را تمرین کنند. مردم ایران اما از پس حادثه دستهایشان را دادند به هم برای ساختن سرزمینی که یک شبه فرو ریخته بود. هر کس آنچه در وسع داشت گذاشت میان سفره همدلی.

گرچه هنوز کار بسیار است و چشم انتظاران بسیار تر. در یکمین سالگرد از دست رفتن صدها هموطن کرمانشاهی هنوز دو چیز خوب یادمان هست: یکی زلزله نحسی که داغدارمان کرد و دیگری پیمانی که با برادران و خواهرانمان بسته‌ایم برای کنارشان بودن.

سخن آخر

من و هنرمندان گروه «راز و نیاز» دوشنبه ای که گذشت به دیدار مردم سر پل ذهاب رفتیم تا بگوییم یادمان هست عهدی که بسته‌ایم را. در کنسرتی با حضور ۸ هزار نفر در سالن احراز این شهر برایشان هم از غم یاران سفر کرده گفتیم و هم درباره امیدی که لازم داریم تا برگ های درخت زندگی در آن گوشه از خاک ایران دوباره سبز شوند و خورشید باز نور بپاشد به شکوفه‌هایی که به ثمر خواهند نشست.