تورج شعبانخانی بستری شد

به دلیل تشدید بیماری ریوی؛

موسیقی کوک| تورج شعبانخانی بستری شد ؛ این خواننده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی پاپ کشورمان از روز پنجشنبه بیست و سوم آبان‌ماه بر اثر عارضه ریوی در یکی از بیمارستان‌های شهر همدان بستری شده است.

این هنرمند قرار بود روز جمعه ۲۴ آبان ماه به همت انجمن موسیقی استان همدان و همکاری یک آموزشگاه آزاد موسیقی، کارگاه آموزشی «آسیب‌شناسی ۱۰۰ سال ترانه در ایران» را در مجتمع فرهنگی هنری ابن سینا شهر همدان برگزار کند.

طبق اطلاعاتی که از وضعیت جسمانی این هنرمند دریافت شده پزشکان بیمارستان به دلیل شرایط نامناسب جسمی، هنوز اجازه انتقال این هنرمند به تهران را برای انجام مراحل دیگر درمان نداده‌اند و شعبانخانی همچنان در شهر همدان بستری است.

تورج شعبانخانی از جمله خوانندگانی است که سال‌های متمادی در عرصه موسیقی پاپ به فعالیت و همکاری با هنرمندان زیادی مشغول بوده است. او به عنوان آهنگساز با خوانندگان زیادی از جمله فریدون فروغی، سیمین غانم، مازیار و بسیاری دیگر همکاری کرده است.

 ترانه‌های او که عمدتاً مبتنی بر قرائت عاشقانه‌های آرام و دلنشین طراحی شده گوش مخاطب سخت پسند موسیقی پاپ را نوازش می‌دهد.

ترانه «بهار بهار» از جمله قطعات خاطره ساز و پرطرفدار این خواننده و آهنگساز در عرصه موسیقی است.

او در گفت‌وگویی به بهانه زادروز حبیب محبیان گفته بود:«دلم خون است از این روزهایی که می‌بینم هنرمند کشورم با وجود تمام سال‌هایی که برای موسیقی کشور کوشیده و برای مردم سرزمینش کارهای جالب و خاطره‌انگیز انجام داده باید چنین فرجامی داشته باشد.

خیلی سخت است امید داشته باشی و بعد به این موضوع پی ببری که همه آن امیدها برداشت غلطی بوده که افرادی به ناحق و ناروا به تو داده‌اند. حقیقتاً بهمنی چه خوب سروده و حبیب چه با احساس خوانده که: در این زمانه پرهای و هوی لال پرست/خوش به حال کلاغان قیل‌وقال پرست…»

من خیلی دلم سوخت و از شنیدن این خبر شرمنده شدم، از این نظر که ما بی‌خود ادعا می‌کنیم که پیروان دین بخششیم، فکر می‌کنم سیاست آن‌قدر کثیف و بد است که هیچ‌گاه نباید واردش شد، او هم سیاسی نبود، هر چیزی می‌توانست به او نسبت داد غیر از سیاسی بودن. در هر صورت خدایش بیامرزد، قسمتش این بود.»