تور تجربه جیمی هندریکس ۲۰۱۹ با حضور اسطوره ها

جو ستریانی، دیو ماستین و ... در تور تجربه جیمی هندریکس 2019

به گزارش سایت خبری تحلیلی موسیقی کوک به نقل از بیلبورد، تور تجربه جیمی هندریکس که به مناسبت یادبود این هنرمند بزرگ  در سال ۲۰۱۹ مجددا با ۳۰ اجرا در دو ماه مارس و آوریل برپا خواهد شد.

در این کنسرت ۳ ساعته هنرمندان به اجرای آهنگ های این نوازنده افسانه ای گیتار الکتریک می پردازند و بنا بر تجربه و حس خود آهنگ‌ها را تغییر می‌دهند.

خواهر جیمی هندریکس، جنی هندریکس در گفت‌وگو با سایت بیلبورد گفت: این کنسرت به یاد هنرمندی برگزار می شود که چهره موسیقی راک اند رول را تغییر داد. او همچنین فرهنگ موسیقی آمریکا را متحول کرد. تاثیر او بر هنر موسیقی متفاوت و متنوع بود.

جنی هندریکس اعلام کرد: امسال در این تور هنرمندانی که موسیقی جیمی را عاشقانه دوست دارند و خود درک درستی از تاثیر بسزا و متنوع جیمی بر هنر موسیقی آمریکا دارند ما را یاری خواهند کرد. دیو ماستین بنیان گذار گروه مگا دث و جو ستریانی نوازنده استثنایی گیتار الکتریک و همچنین صاحب پرفروشترین آلبومهای سبک اینسترومنتال راک در این تور به اجرای قطعات می‌پردازند.

یکی از اعضای باشگاه ۲۷ لقب گرفت؛ «جیمی هندریکس»؛ جوان سیاه پوست آمریکایی که در سه سال پایانی زندگی‌اش گرد و خاک زیادی به پا کرده بود. ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰ جسدش را کف زیر زمینی هتل پیدا کردند. یک سال پیش از او «برایان جونز» خبر ساز شده بود. ۳ ژوئیه ۱۹۶۹ بر اثر استفاده بیش از اندازه مواد نشاط آور خان خودش را از دست داده بود.

گیتار زدن را خودش یاد گرفت. می‌رفت پای اجرای زنده «چاک بری» و «الویس پرسلی» می‌نشست و با ولع سیر ناشدنی هر چه می‌زدند را یاد می‌گرفت. اولین گیتارش را روی زباله‌ها پیدا کرد. گیتار شکسته‌ای که یک سیم بیشتر نداشت و «جیمی» با همان یک سیم چند ملودی اجرا می‌کرد‌‌. دومی را خرید، پنج دلار به یکی از دوستان پدرش داد و گیتارش را صاحب شد.

او که در آینده نوازنده «فندر استرتوکستر» شد، اولین گیتار الکترنیکش را از پدرش هدیه گرفت و همان موقع بدون آمپلی فایر، خشک و خالی می‌نواختش. عشق آن روز‌هایش «پرسلی» سلطان راک اند رول دهه پنجاه میلادی بود. مردی که تا پایان عمر دست از سر ستایشش برنداشت. جو ستریانی همیشه در گفت‌وگوهایش به تاثیر و نقش جیمی هندریکس در کارهایش اشاره کرده است.