تور جدید درامر معروف پینک فلوید

نیک میسون در تور کنسرتهایش می خواهد آهنگ‌هایی از گروه پینک فلوید را برای مخاطبانش روی صحنه اجرا کند؛

اشکان گلشاهی-موسیقی کوک| نیک میسون درامر قدیمی و کهنه کار پینک فلوید است. او که امسال هفتاد و چهار ساله شده،  بعد از فروپاشی این گروه اثرگذار انگلیسی مانند راجز واترز و دیوید گیلمور فعالیت های خود را بدون حاشیه و به دور از هر سر و صدایی در خلوت خود ادامه داد.

حالا  بعد از گذشت سالها او قصد دارد در سال ۲۰۱۹ مانند دیگر اعضا گروه آهنگ های جاودانه این گروه ماندگار را در یک تور ۲۵ روزه تمام عیار در شمال آمریکا اجرا کند. اما اگر فکر می کنید میسون قصد دارد تا مشهورترین آهنگ های پینک فلوید را اجرا کند سخت در اشتباهید.

میسون قصد دارد تا آهنگهایی را اجرا کند که چندان شناخته شده نیستند. او در گفت‌وگو با اسوشیتد پرس گفت: قصد دارم واقعا چیزی متفاوت و نو پیدا کنم. او همچنین گفت: فکر می‌کنم مهمترین بُعد این اجرا برای من بازبینی تفکرات پشت برخی از این آهنگها است. در این تور گای پرات، گری کمپ، لی هریس و دوم بکن نیک میسون را همراهی می کنند. این تور ۲۵ روزه در ۱۲ مارس ۲۰۱۹ از ونکوور شروع و سپس در واشنگتن، آریزونا، کالیفرنیا، کالورادو، تگزاس، فلوریدا، نیویورک و واشنگتن دی سی  و… اجرا می شود.

میسون قدیمی ترین عضو گروه پینک فلوید است که در تمامی اجراها و استودیو ها همراه گروه بوده است. او همیشه گفته که به هیچ وجه قصد رقابت با راجر واترز و دیوید گیلمور را ندارد. این موزیسین ۷۴ ساله گفت: در تمامی دوران در پشت درام بسیار لذت بردم و به آرامش رسیدم.

نیک میسن از اعضای بنیان‌گذار و نوازنده درامز گروه پراگرسیو راک پینک فلوید و تنها عضو این گروه است که در تمام سال‌های فعالیت پینک فلوید، با گروه همکاری داشت. او در نویسندگی ترانه‌های محبوبی مانند «زمان» و «پژواک‌ها» نقش داشته‌است.

میسن زمانی که در رشته معماری دانشگاه وست‌مینستر درس می‌خواند با راجر واترز و ریچارد رایت آشنا شد و در سال ۱۹۶۳ به عنوان درامر به گروه آن‌ها که سیگما نام داشت پیوست. نام گروه در سال بعد به د اسکریمینگ ابدبز تغییر کرد و بالاخره در سال ۱۹۶۵ به اتفاق سید بَرت-که کمی قبل‌تر به آن‌ها پیوسته بود- پینک فلوید را تشکیل دادند.