تکذیب عقیدتی سیاسی، عذرخواهی انجمن موسیقی!

موسیقی کوک|  دیروز سیروان خسروی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نامه‌ای به امضاء مصطفی عبادی رئیس انجمن موسیقی قزوین منتشر کرد که در آن خبر از لغو کنسرت ۱۷تیر این خواننده در قزوین می داد و علت این لغو کنسرت را در اختیار قرار ندادن سالن برگزاری، به به دلیل مخالفت رئیس عقیدتی سیاسی ارتش قزوین معرفی کرده بود.

اما حجت الاسلام کربلایی رئیس عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین روز گذشته به این موضوع واکنش نشان داد و به رسانه‌ها گفت: اسپانسر برگزار کننده کنسرت سیروان خسروی هیچ قراردادی با لشکر ۱۶ برای واگذاری سالن نداشته است. طی روزهای اخیر برگزاری کنسرت بهنام بانی از خوانندگان معروف کشور در این سالن نشان دهنده این است که ما مخالفتی با اصل برگزاری کنسرت نداشته‌ایم.

حجت الاسلام کربلایی ادامه داد: به دنبال پیگیری های اسپانسر برگزار کننده کنسرت، از طریق بازرسی لشکر ۱۶ زرهی به آقای سیروان خسروی اعلام شد برگزاری کنسرت منوط به اخذ مجوز های لازم از سوی دستگاه های ذیربط است. علاوه بر این روز سه شنبه یازدهم تیر ماه نیز موضوع یاد شده از طریق لشکر ۱۶ زرهی مجددا به اسپانسر کنسرت یاد آوری شد که با توجه به عدم ارائه مجوزهای لازم امکان واگذاری سالن میسر نبود.

بعد از تکذیب خبر دیروز از سوی مسئول عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین، مصطفی عبادی، رئیس انجمن موسیقی استان قزوین از عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین عذرخواهی کرد و گفت: کنسرت سیروان خسروی به علت عدم انعقاد قرارداد سالن، لغو شده و مسائل حاشیه‌ای به وجود آمده در فضای مجازی و زیر سوال رفتن لشکر ۱۶ زرهی قزوین باعث تاسف است.

او عدم دقت را به عنوان دلیلی برای نوشتن نامه‌ای معرفی کرد که دیروز در اینستاگرام سیروان خسروی منتشر شده بود. عبادی گفت: متن نامه ما و عدم دقت در تنظیم نامه موجب سوء استفاده‌های متعدد و زیر سوال بردن عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ قزوین شده است.

او از انتشار نامه در اینستاگرام هم انتقاد کرد و گفت: انتشارِ نامه انجمن موسیقی در فضای مجازی اقدامی غیراخلاقی بوده است.

شاید عده‌ای باور نکنند اما این ماجرا واقعیت دارد و داستانی خیالی نیست. دیروز نامه‌ای به امضاء رئیس انجمن موسیقی رسانه‌ای می‌شود با این عنوان که عقیدتی سیاسی ارتش مانع اجرای کنسرت شده، امروز مسئولان عقیدتی سیاسی واکنش نشان می‌دهند و بعد از آن سخنانی منصوب به رئیس انجمن موسیقی قزوین منتشر می‌شود که هم از ادعای دیروز در نامه کوتاه آمده و هم از تنظیم غیر دقیق آن عذر می‌خواهد و دست آخر انتشار نامه در اینستاگرام را غیراخلاقی می‌نامد.

وقتی ما تاب و تحمل انتشار نامه‌ای به امضاء خودمان را نداریم، چطور می‌توانیم طرفدار شفاف سازی و انتشار آزاد اطلاعات باشیم؟