کارگاه آموزش نقد موسیقی برگزار می شود

کارگاه آموزش نقد موسیقی برگزار می شود

به گزارش کوک موزیک، کارگاه آموزش نقد موسیقی از هفته اول آبانماه با تدریس آروین صداقت کیش در ساختمان شماره ۱ خانه موسیقی برگزار می شود.

این دومین کارگاه نقد است که خانه‌ موسیقی با تدریس آروین صداقت کیش برگزار می‌کند و در این دوره محتوای درس‌ها به روز شده و نسبت به کارگاه پیشین بیشتر بر مسایل ملموس و عملی نقد موسیقی تمرکز دارد که مدت این دوره ۱۷ جلسه است که تا اسفندماه سال جاری پایان خواهد یافت.

به نقل از آموزشگاه موسیقی آرشه، آروین صداقت کیش، منتقد، محقق موسیقی و آهنگساز، متولد سال ۱۳۵۳  است. او در سال ۱۳۶۶ فعالیت هنری خود را آغاز کرد. آروین صداقت کیش از سرآمدان حوزه پژوهش موسیقی است که با انتشار بیش از ٢٠٠ مقاله تخصص به زبان‌­های  فارسی و انگلیسی از پرکارترین پژوهشگران موسیقی کشور در سال های اخیر بوده است. او محضر استادان بسیاری را درک کرده است که از آن میان می‌شود به شاهرخ خواجه‌نوری (موسیقی الکترونیک)، منوچهر صهبایی (رهبری ارکستر)، علیرضا مشایخی (آهنگسازی) و یوآخیم هاینتس (موسیقی الکترونیک) اشاره کرد.

صداقت کیش چهره­ آشنای نشریات موسیقی است. او عضو شورای نویسندگان نشریات فرهنگ و آهنگ، فصلنامه­ مهرگانى، نقد نو، گفتگوى هارمونیک و … است. نوشته­‌هاى او را در بسیاری از نشریات سراسری کشور می‌­توان جست.

صداقت کیش عضو بخش پژوهش گروه موسیقی یار آوا و از مولفان “کتاب سال شیدا” و داور دو دوره جشنواره­ وبسایت­‌ها و وبلاگ‌­هاى موسیقى ایران بوده­ است.

به نظر می‌­رسد او اولین کسی باشد که به تدریس نقد موسیقی در ایران پرداخته است.

لازم به توضیح است، این دوره برای برای دانشجویان رشته موسیقی و روزنامه‌نگاری، خبرنگاری و روزنامه‌نگاران حرفه ای حوزه موسیقی مناسب است و ثبت نام آن آغاز شده است.
متقاضیان برای اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در این کارگاه آموزشی می توانند با خانه موسیقی تماس حاصل نمایند.

نشانی: خیابان فاطمی غربی، نرسیده به جمالزاده، پلاک ۲۷۰، تلفن ۶۶۹۱۷۷۱۱ – ۶۶۹۱۷۷۱۲