جاس استون از ایران دیپورت شد

بعد از نشستن هواپیمای حامل این خواننده، از سوی مسئولان فرودگاه کیش اتفاق افتاد؛

به گزارش موسیقی کوک، عصر دیروز هواپیمای حامل جاسلین ایو استوکر با نام هنری  جاس استون خواننده ۳۲ ساله اهل بریتانیا، در فرودگاه کیش به زمین نشست. او اما بعد از یک روز بازداشت از فرودگاه کیش دیپورت شد.

این خواننده، در قالب یک تور جهانی به  بیش از ۱۷۰ کشور دنیا سفر کرده بود. 

جاس استون بریتانیایی با انتشار پستی در اینستاگرامش درباره بازداشت و دیپورتش این طور نوشت: «از قوانین ممنوعیت خوانندگی و برگزاری کنسرت زنان در ایران آگاه بوده و قصدی برای تغییر قوانین کشورهای دیگر را هم ندارم اما مقامات فرودگاه حرف من را باور نکردند… نه می‌خواستم در ایران زندانی بشوم و نه اینکه جان کسی را به خطر بیندازم.»

این خواننده برنده جایزه گرمی، در بخش دیگری از این پست اینستاگرامی، با اشاره به اینکه تکه کوچپکی از قلبش در ایران شکسته شده است، نوشت:«من به راهم ادامه می‌دهم اما تکه‌ای از قلبم از این بابت شکست، ماموران فرودگاه کیش با گرمی با من برخورد کردند و از لحظه اول تا آخر به طور پیوسته به خاطر آنچه ناگزیر به انجامش بودند از من عذرخواهی می‌کردند.»

او در کل سابقه هنری‌اشدر عرصه موسیقی،  فروش جهانی بالغ بر ۱۱ میلیون آلبوم  را تجربه کرده است. سه آلبوم اول او در ایالات متحده امریکا ۲۷۷۲۰۰۰ بار به فروش رفته‌اند و دو آلبوم اولش در بریتانیا ۲ میلیون با خریداری شده‌اند. استون تا امروز ۲ بار برنده جایزه بریت و یک بار برنده جایزه گرمی  شده است. جاس استون با بازی در فیلم ارگون در سال ۲۰۰۶ حضور در عرصه بازیگری را هم آغاز کرده است.