«جان جهان» از راه رسید

«جان جهان» از راه رسید

آلبوم موسیقیایی «جان جهان» با صدای پوریا اخواص و آهنگ‌سازی رضا پرویززاده منتشر شد.

موسیقی کوک| آلبوم «جان جهان» (بحر نور ۲) با صدای پوریا اخواص و آهنگ‌سازی رضا پرویززاده در راستای پاسداشت و پشتیبانی از موسیقی اصیل ایرانی و حفظ آثار اساتید و بزرگان موسیقی ایران تنظیم شده است.

رضا پرویززاده موسیقی‌دانی است که همواره دغدغه‌اش حفظ موسیقی اصیل ایرانی بوده و در این راستا بسیار تلاش می‌کند.

در این آلبوم انتخاب آثار، صدادهی ارکستر و تنظیم آثار با نگاه به فرم موسیقی گذشتگان انجام شده تا رنگ و بوی موسیقی قدیم برای شنوندگان فرهیخته تداعی شود.

آوازهای این اثر به پاسداشت شیوه آوازی استاد ادیب خوانساری و سال‌ها تلاش ایشان در رادیو ملی و خلق آوازهای ماندگار، طراحی شده و توسط پوریا اخواص هنرمند پرتلاش عرصه آواز و از شاگردان برجسته استاد شجریان که سابقه‌ هنری درخشانی دارد، اجرا شده است.

از دیگر هنرمندانی که در خلق این آلبوم نقش داشته‌اند، می‌توان از بهروز همتی (نوازنده تار)، رضا پرویززاده (آهنگ‌ساز و نوازنده کمانچه)، ماهیار تمسکنی (نوازنده‌ سنتور)، محمد میرزایی (نوازنده نی)، حسین حدت (نوازنده عود)، علی همتی (نوازنده بم‌تار)، امین پرویززاده (نوازنده کمانچه آلتو) و حسین همتی (نوازنده تنبک) اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای تهیه آلبوم موسیقی «جان جهان» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور و همچنین سایت‌های beeptunes.com www.navaak.com،www.ritmo.ir و مرکز پخش و نشر جوان و پخش رها مراجعه کنند.