جان ویلیامز بستری شد

چوب رهبری جان ویلیامز به دستان درک بروس داده شد؛

به گزارش موسیقی کوک، به نقل از مووی‍وب، جان ویلیامز که به‌تازگی اعلام کرده بود بعد از کامل کردن موسیقی متن فیلم «جنگ ستارگان: قسمت نهم» به کارگردانی جی جی آبرامز از دنیای فیلم‌های «جنگ ستارگان» بازنشسته می‌شود، به دلیل بستری شدن در بیمارستان مجبور شد از حضور در سه کنسرت پیش رویش چشم‌پوشی کند.

جان ویلیامز یکی از نام‌آوران باسابقه  عرصه موسیقی در جهان است که ساخت موسیقی فیلم‌هایی همچون «ویولن‌زن روی بام»، «آرواره‌ها»، «برخورد نزدیک از نوع سوم»، مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان»، «مهاجمان صندوقچه گمشده»، «ای. تی. موجود فرازمینی»، «تنها در خانه» و «فهرست شیندلر» بخشی از کارنامه هنری او را در برمی‌گیرد.

جان ویلیامز در تاریخ ۸ فوریه ۱۹۳۲ در فلورال پارک ایالت نیویورک به دنیا آمد. آشنایی و علاقه او به موسیقی تحت تأثیر پدرش که نوازنده سازهای ضربی در ارکستر رادیو سی بی اس و گروه پنج نفره ریموند اسکات بود، شکل گرفت.

در سال ۱۹۴۸ او به همراه خانواده‌اش به لس‌آنجلس نقل مکان کرده و در آنجا بعد از اتمام دبیرستان، هم‌زمان در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس و کالج شهر لوس آنجلس به تحصیل مشغول شد و همزمان زیر نظر آهنگساز ایتالیایی، «ماریو کاستل نوو تدسکو» به صورت خصوصی به فراگیری موسیقی پرداخت.

او ۵۱ بار نامزد جایزه اسکار شده و ۵ بار این جایزه را با خود به خانه برده است. با این توصیف بعد از والت دیزنی باید او را  دومین شخصی دانست که بیش از بقیه تا امروز نامزد جایزه اسکار شده است. ویلیامز علاوه بر این۲۴ جایزه گرمی، ۷ جایزه آکادمی فیلم بریتانیا و ۴ جایزه گلدن گلوب را به‌دست آورده است.

موسیقی متن فیلم «جنگ ستارگان» که از شناخته‌شده‌ترین آثار او برای نسل امروز است، در نظرسنجی موسسه فیلم آمریکا عنوان بهترین موسیقی متن فیلم‌های آمریکایی تاریخ سینما را از آن خود کرده است.

رفتن به بیمارستان، امکان اجرای کنسرت او با ارکستر فیلارمونیک وین را که بَنا بود ۳ و ۴ نوامبر ماه آینده به روی صحنه برود، با تردیدهایی روبه‌رو کرده است.

طبق بیانیه رویال آلبرت هال، درک بروس دوست قدیمی جان ویلیامز تا بهبود وضعیت این آهنگساز کنسرت‌ها را رهبری خواهد کرد. این بیانیه اشاره‌ای به بیماری این آهنگساز معروف نکرده است.