«جاودانه‌های سالار عقیلی» در شیراز

همزمان با اجرای عقیلی و ایرج، از حسین خواجه‌امیری(ایرج) در شهر حافظ و سعدی تجلیل می‌شود

به گزارش موسیقی کوک، کنسرت «جاودانه‌های سالار عقیلی» با همراهی ارکستر «آوای ایران» و گروه موسیقی «راز و نیاز» در شیراز به روی صحنه می رود.

در این اجرا که کنسرت «جاودانه‌های سالار عقیلی» نام دارد، بناست با حضور ایرج (حسین خواجه امیری) از مقام هنری این هنرمند تجلیل شود.

حسین خواجه‌امیری مشهور به ایرج متولد ۱۱ دیماه ۱۳۱۱ در شهر خالدآباد نطنز در استان اصفهان است.

او پدر احسان خواجه امیری(خواننده و آهنگساز) و الیکا خواجه امیری (نوازنده) است.

ایرج از خواننده‌های صاحب‌ سبک ایران است و به قول بسیاری صدایش از معدود صداهای شش‌دانگ به شمار می‌رود.

از محمدرضا شجریان درباره صدای ایرج نقل شده که: «صدای ایرج در تاریخ آوازخوانی ما یک متر و معیار است و هر کس بخواهد در بالاترین حد حنجره صدایی را مثال بزند، می‌گوید صدا شبیه صدای ایرج است».

به همین مناسبت، قطعه «همه چشما به ایرانه» با آهنگسازی مهیار فیروزبخت که چندی قبل موزیک ویدیو آن با همخوانی استاد ایرج و سالار عقیلی منتشر شد در کنسرت ۲۸ و ۲۹ آذرماه اجرا خواهد شد.

«کلنل»، «ایران»،«حانیه» و «چه بگویم» از جمله قطعات دیگری هستند که بناست با صدای سالار عقیلی در تالار حافظ شهر شیراز اجرا شوند.

کنسرت «جاودانه‌های سالار عقیلی» روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۸ و ۲۹ آذرماه) ساعت ۱۷:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار حافظ شهر شیراز به روی صحنه می رود.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیط می‌توانند به سایت «ایران تیک» به نشانی www.irantic.com مراجعه کنند یا با شماره ۰۹۰۵۴۵۰۶۲۲۰ تماس بگیرند.