جایزه امی به رامین جوادی رسید

برای ساخت موسیقی سریال بازی تاج و تخت؛

موسیقی کوک| هفتاد و یکمین دوره بخش هنرهای خلاقه جایزه امی«Creative Arts Emmy Awards»  شامگاه شنبه و یکشنبه (۲۳ و ۲۴ شهریور) در سالن ماکروسافت شهر لس‌آنجلس آمریکا برگزار شد.

این بخش از جایزه امی که به شناخت و تقدیر از عوامل پشت صحنه فیلم‌ها و  و سریال‌های تلویزیونی؛ مانند طراحان صحنه، طراح لباس، آهنگساز اثر، دستیار فیلمبردار، صدابردار و صداسازی، جلوه های ویژه و مانند آن تعلق می‌گیرد زودتر از جایزه امی (۲۲ سپتامبر/ اول مهر ۱۳۹۸) برندگان خود را شناخت.

بزرگ‌ترین برنده این جایزه، سریال بازی تاج و تخت ساخته شرکت سریال سازی اچ بی او بود که در مجموع ۱۰ جایزه را کسب کرد، دیگر سریال ساخته این شرکت یعنی چرنوبیل هم هفت جایزه را به خود اختصاص داد. سریال ساخته آمازون به نام خانم میزل شگفت‌انگیز شش جایزه را به خانه برد.

رامین جوادی آهنگساز آلمانی ایرانی‌تبار سریال بازی تاج و تخت هم توانست جایزه بهترین موسیقی را در این دوره از جوایز امی کسب کند.

او متولد سال ۱۹۷۴ در دویسبورگ، آلمان است. جوادی در آمریکا به تحصیل در رشته موسیقی پرداخت. بعد از پایان تحصیلات، شروع به نوازندگی در یک گروه موسیقی در بوستن کرد و پس ‌از آن با هانس زیمر مشغول به کار شد.او که از کار آهنگسازی را در اوایل قرن بیستم آغاز کرد، پیش از این هم برای آهنگسازی فیلم مرد آهنین برنده جایزه گرمی شده بود و آهنگسازی سریال های مختلفی از جمله فرار از زندان برعهده داشته است. 

از دیگر کارهای مشهور او می‌توان از حاشیه اقیانوس آرام، وارکرافت و سریال‌های تلویزیونی همچون مظنون و دنیای غرب نام برد.

جایزه امی یا به طور خلاصه امی Emmy Award جایزه ای است که بهترین آثار تلویزیونی ساخته شده در سال گذشته را می شناسد. این جایزه در چندین مراسم مختلف و عموما پرزرق و برق در لس‌آنجلس برگزار می شود که هر کدام بخش های مختلفی از صنعت سریال سازی را در خود جا داده‌اند. دو مراسم مهمی که بیشترین بیننده را به خود جلب می کنند جوایز امی آثار پربیننده و جوایز امی آثاری است که در ساعات روز پخش می شوند.