جایزه بزرگ ناصر فرهودی برگزار می‌شود

موسیقی کوک| موسسه پیشگامان موسیقی (استودیو پاپ) در نظر دارد تا اولین دوره جایزه بزرگ زنده یاد ناصر فرهودی را در تاریخ ۱۲ آذرماه سال ۹۸ برگزار کند.

اولین دوره از جایزه بزرگ ناصر فرهودی در دو بخش برگزار می‌شود که بخش اصلی آن، رقابت در زمینه میکس و مستر است. پنج پروژه باز در عرصه موسیقی فیلم، موسیقی پاپ الکترونیک، پاپ ارکسترال، سنتی و راک به صورت wave و به صورت ZIP در دسترس شرکت کننده‌ها قرار می‌گیرد که می‌توانند با مراجعه به سامانه «استودیو پاپ» آن‌ها را دریافت کنند.

هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر با ۲ پروژه از این چند حوزه در جایزه بزرگ ناصر فرهودی شرکت کند که باید پس از انجام میکس و مسترینگ، آن را به صورتMP3 با کیفیت ۳۲۰ در سایت بارگزاری کند.

بخش جانبی این رقابت هم در قالب تئوری است که در این زمینه جست و جو، ترجمه و دفاع از مقالات در زمینه میکس و مستر مورد توجه قرار گرفته است. در این بخش هر شرکت کننده می‌تواند یک مقاله را در سایت بارگزاری کند که برگزیدگان از سوی داوران جهت دفاع در روز تعیین شده دعوت خواهند شد.

مهلت ارسال آثار تا پانزدهم آبان است و داوران اول مهر ماه معرفی خواهند شد.

ناصر فرهودی صدابردار و صداگذار موسیقی اهل ایران بود. او دوازدهم آذر ۱۳۳۱ خورشیدی در شهر دامغان متولد شد. در سن یازده سالگی همراه با خانواده به شهر تهران آمد. او فارغ‌التحصیل رشته الکترونیک (گرایش صدا) از دانشکده رادیو تلویزیون بود.

در سال ۱۳۵۱ و همزمان با تحصیل در رادیو تلویزیون به عنوان کارآموز فعالیت عملی خود در رشته تحصیلی‌‌اش آغاز کرد و بعد از پایان تحصیل به‌طور رسمی همکاری با این سازمان را آغاز کرد. در سال ۱۳۵۵ به دعوت محسن کلهر به استودیو پاپ دعوت شد. او در سال ۱۳۷۵ از سازمان صدا و سیما بازنشسته شد و تا آخر عمر در استودیو پاپ به فعالیت خود ادامه داد. ناصر فرهودی ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت.