جزئیات اثر تازه حسین علیزاده و شهرام ناظری

موسیقی کوک| آلبوم‌ “روشن‌تر از خاموشی” به آهنگسازی حسین علیزاده و خوانندگی شهرام ناظری به‌زودی منتشر می‌شود. مجوز نشر این آلبوم هفته گذشته صادر شده است و به‌زودی توسط نشر موسیقی ققنوس منتشر خواهد شد.

روزنامه توسعه ایرانی نوشت “روشن‌تر از خاموشی” ماحصل همکاری حسین علیزاده و شهرام ناظری در تابستان سال ۱۳۹۰ است که به‌صورت زنده در بخش اول کنسرت گروه دوستی به همراه پژمان حدادی نوازنده ضرب اجرا شده است. اکنون پس از ۹ سال آهنگساز و خواننده ماحصل ضبط اجرای زنده کنسرت خود در یکی از شب‌های مردادماه سال ۹۰ را برای انتشار به ناشر سپرده‌اند.

ضمناً علی بوستان، نوازنده سه‌تار و عضو گروه هم‌آوایان استاد حسین علیزاده، با تایید این خبر اعلام کرد که بخش دوم کنسرت تابستان ۱۳۹۰ که با همراهی گروه دوستی بود، نیز قرار است به‌زودی به دست انتشار سپرده شود.

همکاری حسین علیزاده و شهرام ناظری در دهه ۹۰ قرار بود در قالب گروه دوستی استمرار داشته باشد که این‌گونه هم نشد؛ اما اتفاق بزرگی در حوزه موسیقی ایرانی بود که اساتید و بزرگانش کمتر در کنار هم به اجرای زنده می‌پرداختند.

حسین علیزاده ماه گذشته آلبوم “هم‌سان و هم‌سکوت” را با همراهی رامبرانت تریو منتشر کرد و آخرین اثر منتشر شده از شهرام ناظری نیز آلبوم “آرش کمانگیر” است که سال ۱۳۹۷ روانه بازار شد.

نخستین دور همکاری های شهرام ناظری وحسین علیزاده به نیمه دوم دهه پنجاه و به ویژه در قالب گروه عارف باز می گردد. پیوندهای هنری این دو چند سال بعد در جریان ضبط و عرضه آلبوم های چاوش، با همکاری هنرمندان به نامی چون محمد رضا لطفی و شماری از موزیسین های جوان و با استعداد آن دوران گسترش یافت.

همزمان با رشد آشفتگی و ابهام در صحنه موسیقی کشور و توقف فعالیت موسسه چاوش در اوایل دهه شصت، حسین علیزاده راه اروپا را در پیش گرفت و شهرام ناظری نیز بیشتر به تدریس آواز و تامل در آن پرداخت و وقفه ای چند ساله در همراهی آنان به وجود آمد.