جزییات کنسرت ارکستر سمفونیک «رسانه هنر»

برای اجرای روز دوشنبه ۲۱مرداد، اعلام شد؛

ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» به رهبری امیر پدرام طاهریان روز دوشنبه بیست و یکم مردادماه در تالار وحدت تهران تازه‌ترین کنسرت خود را برگزار می‌کند.

به گزارش موسیقی کوک، کنسرت ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» به رهبری امیر پدرام طاهریان ساعت ۲۱:۳۰ روز دوشنبه بیست و یکم مرداد ماه در تالار وحدت تهران میزبان علاقه‌مندان موسیقی است.

در این اجرا ضمن اجرای اثر «چهار فصل» ویوالدی، آثاری از  یوهان نِپوموک هومِل آهنگساز و نوازنده اتریشی که سبک موسیقی او منعکس‌کنندهٔ دوران انتقالیِ موسیقی کلاسیک به رومانتیک است برای مخاطبان اجرا می شود. این در حالی است که اجرای آثاری از  ادوارد گریگ آهنگساز نروژی بخش دیگر این برنامه را تشکیل می دهد.

مریم مدنی نوازنده ویولن، شکیبا خسروی نوازنده ویولن، علی علیزاده نوازنده ویولن، کیمیا عباسی نوازنده ویولن و معین جلیلیان نوازنده ویولا گروه سولیست‌های ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» در کنسرت پیش رو هستند.

ارکستر سمفونیک رسانه هنر در سال ۱۳۸۵ توسط امیر پدرام طاهریان بنیانگذاری شد و نخست در قالب ارکستر سازهای زهی فعالیت خود را آغاز کرد.

فعالیت ارکستر سمفونیک رسانه هنر  سال‌های بعد به سرعت گسترش یافت و نوازندگانش به طور منظم به تمرین و اجرای رپرتوارهای ارکسترال معتبر و گوناگون مشغول شدند.

از ویژگی‌هایی که این ارکستر را از دیگران متمایز کرده، ترکیب نوازندگان حرفه ای با جوانانی است که در سال های اخیر موفق به اخذ استانداردهای یک اجرای خوب شده‌اند. این ارکستر پیش از این در تالار های وحدت، رودکی، حوزه هنری، آوینی ، فرهنگسرای نیاوران و ارسباران اجرا داشته است .

این ارکستر در کنار دو ارکستر ملی رسانه هنر و ارکستر جوانان رسانه هنر مربوط به آموزشگاه موسیقی رسانه هنر است.

به نقل از سایت رسانه هنر، این آموزشگاه  در سال ۱۳۸۰ با نام «نوین» فعالیت خود را آغاز کرد و با توجه  راهبرد اصلی این موسسه در اشاعه هنر ناب موسیقی در مدت زمان کوتاهی موفق به ارائه طرح های علمی و عملی آموزشی در راستای اهداف تعیین شده با بهره گیری از اساتید به نام و مجرب شد.

این مجموعه در سال ۱۳۸۴ نسبت به نوسازی فضای آموزشی و بهینه سازی کادر آموزشی خود اقدام نمود، شایان ذکر است این روند تا کنون ادامه داشته و امروز به جرات می توان گفت مجموعه ای ایده آل جهت ترویج و آموزش هنر موسیقی شکل گرفته است که پذیرش تعداد کثیری از هنرجویان این آموزشگاه در معتبرترین مراکز علمی و آموزشی دنیا موید این  مطلب است.