جشنواره‌ «نغمه‌های داوودی» در کیش

هم‌زمان با هفته وحدت و با رویکرد موسیقی سواحل فارس تا دریای عمان برگزار می‌شود؛

موسیقی کوک| جشنواره‌ «نغمه‌های داوودی» در کیش برزار می‌شود. جشنواره موسیقی سواحل جنوب ایران، هم‌زمان با هفته وحدت با رویکرد موسیقی غنی و جذاب ایرانی و سواحل فارس تا دریای عمان با مشارکت برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار خواهد شد.

سازمان منطقه آزاد در همین زمینه فراخوانی منتشر کرده و در آن آورده است: «علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد فرهنگی، تا ۱۰ آبان می توانند، آثار خود برای این جشنواه ارسال و برای کسب اطلاعت بیشتر به تارنمای جشنواره مراجعه کنند.»‌

حمید هادی دبیر هنری دومین جشنواره موسیقی کیش هدف از برگزاری این جشنواره را پیوند مردم با موسیقی و فرهنگ اصیل جنوب کشور  ذکر کرد و افزود: «جزیره کیش به عنوان یک پایلوت فرهنگی و هنری می‌تواند در برگزاری جشنواره های مختلف در زمینه گردشگری هنری و فرهنگی، خود را برای مردم ایران و سایر نقاط جهان بشناسانند.

موسیقی ایرانی بسیار غنی و پر محتوی است و با زندگی مردم آمیخته شده و هیچ‌گاه از خاطره تاریخی حذف نخواهد شد و بسیاری از اندیشمندان و پژوهشگران، مایلند موسیقی ایرانی را به شیوه های تبار شناسی و قوم شناسی اقوام مختلف ایرانی بر اساس تاریخ صحیح آن بررسی کنند.»

نخستین جشنواره موسیقی کیش با عنوان نغمه‌های داوودی در دی ماه سال گذشته برگزار شد.