جشنواره رفاقتی موسیقی فراخوان داد

در سه بخش «گروه نوازی»، «دونوازی» و «تک‌نوازی»؛

موسیقی کوک| فراخوان دومین «جشنواره رفاقتی موسیقی» در سه بخش «گروه نوازی»، «دونوازی»، «تک‌نوازی» در موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی و سازهای کوبه‌ای منتشر شد.
«جشنواره رفاقتی موسیقی» که از رویدادهای موفق این کانون در سال گذشته بود این بار به صورت ملی، ویژه تمامی دانشجویان کشور برگزار خواهد شد.

در سایت این جشنواره آمده است: «با استعانت از درگاه باری تعالی و با هدف توجه به استعدادهای جوان در حوزه موسیقی فاخر، ایجاد روحیه رفاقت و هم افزایی بین دانشجویان، به همت کانون موسیقی دانشگاه گیلان نخستین جشنواره رفاقتی موسیقی با حضور هنرمندان در بخش‌های موسیقی دستگاهی ایران، نواحی و سازهای کوبه‌ای با بیش از سی اجرا در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در تالار شهید مطهری دانشگاه گیلان برگزار شد.»

کانون موسیقی دانشگاه گیلان با تدابیری که اعضای آن در این سال‌ها اندیشیده است، رویدادهای متنوعی را برگزار کرده که می‌توان به «اولین جشنواره رفاقتی موسیقی»، «هفته موسیقی دانشگاه گیلان»، «کارگاه‌های آموزشی» و «نشست‌های پژوهشی» اشاره کرد.

دومین جشنواره رفاقتی موسیقی با هدف توجه به استعدادهای جوان و تقویت روحیه رفاقت و همچنین فراهم کردن بستری مناسب برای ارائه آثار هنرمندان در زمینه موسیقی، از ۹ تا ۱۱ آذرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.

این جشنواره به صورت غیررقابتی ویژه دانشجویان سراسر کشور در کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی برگزار می‌شود و جمعی از استادان گروه موسیقی دانشگاه گیلان به منظور شناسایی استعدادها و ارزیابی کیفی اجراها، آثار ارسالی را برای حضور در جشنواره انتخاب خواهند کرد.
مهلت پذیرش آثار در مرحله اول به منظور ارزیابی حداکثر تا تاریخ ۱۵/ ۸ / ۱۳۹۸ و مرحله نهایی (اجرای صحنهای) در تاریخ ۹ لغایت ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت فایل PDF فراخوان به آدرس سایت جشنواره به نشانی refaghatimusicfestival.ir مراجعه کنند.