جشنی برای ترک اعتیاد التون جان

موسیقی کوک| جشنی برای ترک اعتیاد التون جان ؛ التون جان، موزیسین بریتانیایی برنده جایزه گِرمی، ۲۹ سال ترک اعتیاد خود را جشن می‌گیرد.

او به این بهانه پستی را در حساب اینستاگرام خود قرار داده است و با اشاره به روزی که در سال ۱۹۹۰ تصمیم به ترک اعتیاد گرفته بود، نوشته است: «من سرانجام این شجاعت را پیدا کردم تا کلماتی که زندگی‌ام را تغییر می‌داد، بگویم: من به کمک نیاز دارم.» او در ادامه نوشته است: «از همه شما افراد از خود گذشته‌ای که به من در این مسیر به سوی پاک شدن [از اعتیاد] کمک کردید، سپاسگزارم.» 

التون جان ماه گذشته با مجموعه‌ای از محبوب‌ترین ترانه‌هایش به نام «الماس‌ها» (Diamonds) به رتبه هفتم جدول ۲۰۰ آلبوم پرفروش بیلبورد رسید.

این، بیستمین آلبوم این خواننده و نوازنده بریتانیایی است که در فهرست ۱۰ ترانه پرفروش بیلبورد جای می‌گیرددر ماه مه، فیلم «راکت‌من» که با الهام از زندگی شخصی و حرفه‌ای او ساخته شده است، روی پرده سینماهای آمریکا آمد.این فیلم، دو دهه در دست تهیه بود؛ چرا که به گفته التون جان، که خودش یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم هم بود، کمتر کسی حاضر بود روایتی واقعی از زندگی لبریز از روابط جنسی و مواد مخدر این هنرمند ارائه دهد.

سِر التون هِرکیولِس جان خواننده، آهنگساز و نوازنده پیانو اهل انگلستان است.

تا به امروز بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثار التون جان در جهان به فروش رسیده و او به همین خاطر  به یکی از موفق‌ترین هنرمندان جهان در تمام دوران‌ها تبدیل شده است.

بیش از ۵۰ اثرِ او در جدولِ ۴۰ ترانه برترِ انگلستان ثبت شده است. نام اصلی او رجینالد دوایت است. او در پینر، انگلستان به دنیا آمد.

التون جان در طول دوران فعالیتش سال‌ها با الکل و کوکائین دست و پنجه نرم می‌کرد و شایعه شده بود که او سرمایه‌اش را خرج عیّاشی کرده است.

التون جان نیز کارهای مشترکی با دیگر خوانندگان جهان انجام داده که از جمله آن‌ها می‌توان به جرج مایکل و پاواروتی اشاره کرد.

 در سال ۱۹۸۷ او عمل پولیپ انجام داد که به نظر می‌رسد به دلیل مصرف ماری جوانا به وجود آمده باشد.