جنجال جوکر با خواننده کودک آزار

موسیقی کوک| در حالی که اکران موفقیت‌آمیز فیلم «جوکر» در آمریکا ادامه دارد و این فیلم رکورد فروش تاریخ سینمای آمریکا در ماه اکتبر را شکسته است، استفاده از آهنگ یک خواننده بریتانیایی در این اثر با انتقاداتی همراه شده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، سازندگان این فیلم در یکی از صحنه‌ها، از آهنگ «راک ان رول، قسمت دوم» با صدای گری گلیتر، خواننده بریتانیایی که در سال ۱۹۷۲ منتشر شده است، استفاده کردند.

این یکی از صحنه‌های کلیدی فیلم است که با رقص واکین فینیکس بازیگر نقش جوکر همراه می‌شود.

گری گلیتر که نام واقعی او «پل گاد» است، از چهره‌های مطرح موسیقی راک جهان در دهه‌های شصت و هفتاد میلادی بود.

او در سال ۲۰۱۵ به جرم تلاش برای تجاوز، چهار مورد تعرض و رفتار شنیع، و رابطه جنسی با یک دختر زیر ۱۳ سال به شانزده سال زندان محکوم شد.

به همین دلیل استفاده از آهنگ این خواننده کودک آزار در فیلم جوکر با انتقادات زیادی در شبکه‌های اجتماعی همراه شده است.

تصویری از گری گلیتر که در سال 2015 محکوم شد
تصویری از گری گلیتر که در سال ۲۰۱۵ محکوم شد

به عقیده معترضان اگر قرار است بخشی از درآمد فیلم یا فروش موسیقی آن نصیب «گری گلیتر» شود، استفاده شرکت برادران وارنر از آهنگ این هنرمند نادرست و غیراخلاقی بوده است.

شرکت فیلمسازی برادران وارنر و تهیه‌کنندگان فیلم جوکر هنوز واکنشی در این زمینه نداشتند.

داستان این فیلم به سال ۱۹۸۱ و مرد میانسالی به نام آرتور فلک به همراه مادر خود پنی در شهر گاتهام زندگی می‌کند، برمی‌گردد. آرتور به عنوان دلقک در مهمانی‌های مختلف ظاهر شده و خرج خود را از این راه درمی‌آورد. گاتهام با جرم و جنایت‌های سازمان‌یافته مواجه شده و فقر و بیکاری مردم شهر از جمله آرتور را آزار می‌دهد. آرتور به یک اختلال عصبی ناخویشتن‌داری عاطفی دچار است و در مواقعی که کنترل خود را از دست می‌دهد، به طرز هیستریک می‌خندد.

آرتور که در وضعیت بدی به سر می‌برد، بعد از وقایع متعدد از جمله مورد حمله قرار گرفتن توسط سارقان گاتهام، تصمیم می‌گیرد که زندگی خود را تغییر دهد که این اقدامات او به مرور منجر به شورش مردم فقیر علیه ثروتمندان در گاتهام می‌شود.