«جهان در جهان» در تالار رودکی

«ابوا» راوی آثار هفت آهنگساز معاصر ایرانی می‌شود؛

موسیقی کوک| مجموعه‌ای از آثار هفت آهنگساز معاصر ایرانی در قالب کنسرتی با عنوان «جهان در جهان» به همت نازنین احمدزاده نوازنده ساز ابوا اجرا می‌شود. در این اجرا که ساعت ۲۰ روز ۱۶ آبان در تالار رودکی برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از آثارِ این آهنگسازان برای ساز ابوا و آنسامبل در تالار رودکیِ تهران روی صحنه خواهد رفت.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در این کنسرت که «جهان در جهان» نام گرفته است، آثاری از محمدرضا تفضلی، حسام‌الدین دارابی، روزبه رفیعی، آرمین صنایعی، شروین عباسی، حمید عسکری و کارن کیهانی برای ترکیباتی چون «ابوا سولو»، «ابوا-‌پیانو»، «ابوا-‌ویلنسل» و «ابوا-‌گیتار» به اجرا در خواهند آمد.

شش اثر از آثار مورد اجرا نیز به سفارش نازنین احمدزاده، نوازنده ابوا نوشته شده‌اند و برای نخستین بار (world premier) توسط نوازندگانی چون سینا خلج (گیتار)، کارن سلاجقه (پیانو)، یاسمن کوزه گر (ویلنسل)، هادی یوسفی (پیانو) و نازنین احمدزاده (ابوا) نواخته می‌شوند.

نازنین احمدزاده نوازنده ابوا که در کارنامه هنری خود همکاری با ارکستر ملی، ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک اوزنابروک (آلمان)، ارکستر شهرداری تهران و ارکستر فیلارمونیک شهر تهران را دارد با تدارک چنین کنسرتی علاوه بر اجرای آثاری از هفت آهنگساز ایرانی برای ساز اختصاصی خود، آنها را تا پایان سالِ جاری، ضبط و منتشر خواهد کرد.