جان جیمز جان باخت

خواننده کانادایی هنگام ضبط موزیک ویدیو از هواپیما سقوط کرد و درگذشت

به گزارش موسیقی کوک، جان جیمز مک موری در حین ضبط موزیک ویدیو از بال هواپیما سقوط کرد و جان باخت. او  از خوانندگان مطرح رپ کانادایی بود که به «جان جیمز» شهرت داشت. او در شهر کلگری و در استان آلبرتای کانادا متولد شد و ساکن لس آنجلس بود.

«جان جیمز» علاوه بر افتخارات زیادی که در ورزش اسکی بدست آورده بود، در بسیاری از فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی به عنوان بدلکار نیز ایفای نقش داشته است. او نخستین آلبوم هنری خود را در سال ۲۰۱۶ منتشر و وارد بازار موسیقی کرد. این خواننده ۳۴ ساله که تصمیم داشت آخرین موزیک ویدیو خود را در شهر ورنون در حال پرواز با هواپیما ضبط کند، به علت تکان های هواپیما و عدم تعادل سقوط کرد و  بر اثر برخورد با زمین جان باخت.

مدیر برنامه های جان جیمز با ابراز تأسف از مرگ این خواننده جوان، او را انسانی شایسته و هنرمندی حرفه ای توصیف کرد که برای موسیقی و طرفدارانش ارزش قائل بود.

به گفته او جان جیمز ساعتها برای فیلمبرداری این صحنه تمرین کرده بود و با اطمینان کامل سوار بر بال هواپیما شد؛ ولی بیش از حد به سمت انتهای بال رفت، همین موضوع باعث بر هم خوردن تعادل هواپیمای موتوری و سقوط او شد.

 او افتخارات زیادی در ورزش اسکی داشت ولی پس از آسیب دیدگی شدید کمر و پاشنه پا به سمت هنر رفت و مدتی به عنوان بدلکار در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی بازی کرد.

«جان جیمز» فرصت کافی برای باز کردن چتر نجات پیدا نکرد و پس از سقوط جسد وی در یکی از خیابان های بریتیش کلمبیا پیدا شد. او انرژی و زمان زیادی برای ساخت موزیک ویدیوهای خود صرف می کرد و به کلیپ های هیجان انگیز علاقه بسیاری داشت.

گروه فیلم برداری در خصوص این رویداد در بیانیه ای تاکید کردند که «جان جیمز» برای این کار های خطرناک، آموزش دیده بود اما این بار تعادل خود را از دست داد و همین امر باعث سقوطش شد.