حذف مایکل جکسون از یک کارتون

موسیقی کوک| یکی از قسمت‌های قدیمی کارتون «سیمپسون‌ها» (The Simpsons)  با حضور مایکل جکسون، از سرویس جدید پخش ویدئوی دیزنی حذف شده است.

این ستاره پاپ صدای یکی از شخصیت‌های کارتون را گفته بود و آهنگی برای افتتاحیه فصل سوم این کارتون در سال ۱۹۹۱ نوشت با نام «پدر مجنون سرخوش ساخته بود» (Stark Raving Dad).

او صدای لئون کومپوسکی را در این قسمت ایفا کرد؛ مردی که در تیمارستان با هومر سیمپسون دیدار داشت و ادعا می‌کرد پادشاه موسیقی پاپ است.

حذف مایکل جکسون از یک کارتون

به گزارش ایندیپندنت، گرچه برای اولین بار در تاریخ، تمام قسمت‌های کارتون سیمپسون‌ها برای پخش در سرویس دیزنی پلاس موجود است، اثری از قسمت جکسون در این مجموعه نیست. بعد از پخش فیلم «ترک ناکجاآباد» (Leaving Neverland)، مستندی که در آن وید رابسون و جیمز سیفچاک این خواننده را متهم کردند که در کودکی از ایشان سوء ‌استفاده جنسی کرده، در ماه مارس آن قسمت از شبکه‌های تلویزیونی حذف شد.

در آن زمان، جیمز ال بروکس، تهیه‌کننده این کارتون گفت «احساس می‌شود تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که آن قسمت را حذف کنیم.»

آقای بروکس افزود دیگر تهیه‌کنندگان برنامه، مت گرونینگ و ال جین هم با این تصمیم موافقند. او به وال استریت ژورنال گفت: «افرادی که با من کار می‌کنند -کسانی که ساعت‌ها را بر سر بحث درباره جوک‌ها با هم می‌گذرانیم- هم با من در این باره اتفاق نظر دارند.»

آقای بروکس گفت: «آن قسمت یک گنجینه بود، خاطرات فراوانی در آن قسمت گنجانده شده است و این تصمیم طبیعتا جلوی ماندگاری آن را خواهد گرفت.»

او اضافه کرد: « من مخالف هر نوع کتاب‌سوزی و سانسور هستم. ولی این کتاب ماست و ما اجازه داریم بخشی از آن را حذف کنیم.»

ورثه آقای جکسون به شدت تمام اتهامات مبنی بر سوء استفاده جنسی از کودکان از سوی این خواننده را انکار کرده‌اند.