حسام‌الدین سراج در روز مولانا می‌خواند

حسام‌الدین سراج در روز مولانا می‌خواند

موسیقی کوک| «حسام‌الدین سراج» پس از سه روز اجرای کنسرت عاشورایی در برج میلاد تهران که به صورت رایگان برای شهروندان برگزار شد، در جمع دانشجویان شاعر هم به صحنه می‌رود.

حسام‌الدین سراج در اجرای برج میلاد، با همراهی و دکلمه خوانی وحید جلیلوند، قطعات راز، سرخیل مستان، منظور ساقی، غریب آشنا، یک دل و یک یار، سر حق، شوخ شیرین، راه عشق، همسفر، وداع و گریه خون را برای مخاطبان خود اجرا کردند.

این سوگواره روایتی داستانی از حماسه عاشورا و رشادت های حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان با اشعاری از عمان سامانی است که حسام‌الدین سراج خواننده موسیقی سنتی کشورمان آن را اجرا کرد.

آلبوم «وداع» برای اولین بار در سال ۱۳۸۴ به آهنگسازی سید محمد میرزمانی و خوانندگی حسام‌الدین سراج از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد. اصغر فردی دکلمه خوانی های این مجموعه را بر عهده داشت و نوازندگان شناخته شده کشورمان در زمینه موسیقی ارکسترال غربی در آن حضور داشتند.

کنسرت «وداع» به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، به خوانندگی حسام‌الدین سراج  در قالب برنامه سوگواره عاشورایی ۵ تا ۷ مهر و بصورت رایگان برای علاقه مندان به این سبک از موسیقی در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

پس از این اجرا، سراج و گروهی از نوازندگانش، روز دوشنبه هشتم مهرماه جاری نیز هم‌زمان با روز نکوداشت مولانا، برای چهارمین روز متوالی به دعوت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، در دانشگاه شهید بهشتی تهران اجرا خواهد داشت.

این برنامه در قالب نخستین رویداد محفل شعر و شعرخوانی در جریان نخستین جشنواره ملی دانشجویان، برگزار خواهد شد.

در این مراسم قرار است علاوه بر شعرخوانی جمعی از دانشجویان و مدرسان دانشگاه و نیز برگزاری پنل تخصصی، نخستین تندیس جشنواره ملی شعر دانشجویی به یکی از پیشکسوتان بنام عرصه شعر و ادبیات فارسی اهداء شود.

این برنامه از ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۸ مهر در تالار مولوی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.