حسام ناصری برنده دو جایزه بین‌المللی موسیقی شد

حسام ناصری
حسام ناصری آهنگساز، نوازنده و موسیقی‌دان اهل ایران است.

موسیقی کوک| حسام ناصری برنده دو جایزه بین‌المللی موسیقی شد. این آهنگساز و تنظیم‌کننده برای آهنگ «خوابگرد» برنده مدال برنز گلوبال موزیک اواردز در شاخه موسیقی الکترونیک شده است.

آهنگ خوابگرد جدیدترین اثر حسام ناصری و از پروژه‌های شخصی این هنرمند است که روز دهم ژانویه از طریق تمامی پلتفرم‌های مطرح موسیقی جهان منتشر خواهد شد.

ناصری در یک بخش دیگر هم موفق به کسب جایزه دیگری شده است. آلبوم مشترک حسام ناصری و «جوشکون کارادمیر»، موزیسین ترکیه‌ای، به نام «Interlude» که به تازگی منتشر شده موفق به کسب مدال نقره بهترین آهنگسازی آثار بی‌کلام در سبک فیوژن و نیوایج شده است.

این آلبوم هفته گذشته در کشور ترکیه و تمامی پلتفرم‌های برگزیده موسیقی دنیا منتشر شده است. در صفحه اصلی سایت Global Music Awards هم جزئیات دقیق تمامی برندگان سبک‌های مختلف اعلام شده است.

آلبوم بی‌کلام Interlude تازه‌ترین اثر حسام ناصری در همکاری با جوشکون کارادمیر است که طی روزهای اخیر بازخورد زیادی میان مخاطبان موسیقی بی‌کلام کشور ترکیه داشته است.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ناصری این روزها چند پروژه بین‌المللی دیگر را هم پیگیری می‌کند. از سوی دیگر او در داخل کشور هم مشغول همکاری با چند خواننده سرشناس از جمله «علیرضا قربانی» است. آخرین همکاری مشترک ناصری با علیرضا قربانی در آهنگ «ربابی» بود که با همراهی «عالیم قاسم‌اف» خواننده برجسته کشور جمهوری آذربایجان منتشر شد.

ناصری بیشتر به عنوان آهنگساز موسیقی الکترونیک، نوازنده فلوت و ساز ابداعی «مشتاق» شناخته می‌شود. همچنین او «گروه نواک» را برای سازهای بازسازی شده و همچنین ابداعی پایه‌گذاری کرده است.

این موزیسین مهرماه ۱۳۹۸ به همراه گروه نواک و با خوانندگی مهدی عباسی و مینا دریس، برنامه‌ای با عنوان «ملودی‌های پارسی» را در بیست و هفتمین دوره فستیوال صداها و نواهای کهن، در استراسبورگ به اجرا گذاشت.

او همچنین با هنرمندان دیگری نظیر رضا صادقی، امیر عظیمی، سیامک عباسی، مهدی عباسی و محمد معتمدی به عنوان آهنگساز و تنظیم‌کننده همکاری داشته است