حسینعلی اعتصامی درگذشت

موسیقی کوک| حسینعلی اعتصامی استاد موسیقی ناحیه شرق خراسان و خواننده آواز هزاره‌ای باخرزی چهارم دی‌ماه در بیمارستان سجادیه تربت‌جام درگذشت.

حسینعلی اعتصامی سال ۱۳۳۲ در باخزر تربیت جام در استان خراسان رضوی به دنیا آمد. او نوازنده و سازنده دوتار و خواننده موسیقی ناحیه شرق خراسان بود. این نوازنده و خواننده بعد از گذشت دو ماه بستری شدن در بیمارستان سجادیه تربت جام، به علت بیماری سرطان درگذشت.

تبحر و شهرت ویژه زنده‌یاد حسینعلی اعتصامی در خواندن آواز هزاره‌ای باخرزی؛ یکی از سبک‌های اصیل موسیقی ناحیه شرق خراسان بود. او از استادان شناخته شده در حوزه موسیقی مقامی بود و در بیش از پنجاه جشنواره در این زمینه در سطح ملی و بین‌الملل شرکت داشت.

استاد حسینعلی اعتصامی نوازندگی دوتار را در محضر زنده یاد غلامحسین سمندری آموخت و خوانندگی موسیقی مناطق و نواحی را نزد روانشاد محمد ابراهیم شریف‌زاده فرا گرفت. حسینعلی اعتصامی با تلاش در این حوزه شاگردان شناخته‌شده‌ای را هم آموزش داد.

او هم یکی دیگر از بازمانده‌های کم‌تعداد استادان موسیقی مقامی ایران بود که از دنیا رفت و با خودش نغمه‌ها و نواهایی را هم برد.

پیکر زنده‌یاد استاد حسینعلی اعتصامی ظهر پنجشنبه پنجم دی ماه ۱۳۹۸ در باخرز تشییع می‌شود و در مزار ابدی خود در جوار استادان فقیدش غلامحسین سمندری و محمدابراهیم شریف‌زاده به خاک سپرده خواهد شد.