حسین ضروری به وحدت می‌آید

با همراهی ارکستر «آوای شفق» به رهبری وحید علیپور؛

گروه کر و ارکستر بزرگ ۱۲۰ نفره آوای شفق به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، رهبری وحید علیپور و مدیریت ارکستر محمدرضا پیرجانی در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

موسیقی کوک| گروه کر و ارکستر بزرگ ۱۲۰ نفره آوای شفق به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، رهبری وحید علیپور و مدیریت ارکستر محمدرضا پیرجانی ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۶ مردادماه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

در این کنسرت که عمده قطعات آن مبتنی بر اجرای آثار فولکلور و کلاسیک آذربایجان طراحی شده است حسین ضروری تعدادی از ساخته‌های خود را نیز اجرا می‌کند.

این در حالی است که عمده تنظیمات ارکسترال قطعات را خود او انجام داده است و تعدادی از قطعات نیز توسط محمدرضا پیرجانی مدیر ارکستر آوای شفق تنظیم شده است.

البته یکی از قطعات این کنسرت حاصل تلفیق ۲ قطعه «دامن کشان» و «ساری گلین» است که برای اولین بار توسط یک خواننده با ۲ زبان فارسی و آذری اجرا می‌شود.

در این اجرا به جز قطعات آذری تعدادی از آثار محمد نوری و یک قطعه کلاسیک ایتالیایی نیز اجرا می‌شود. ضمن اینکه وحید علیپور که سابقه همکاری با ارکستر ملی ایران، ارکستر باکو و چندین ارکستر دیگر را داشته است رهبری ارکستر این اجرا را برعهده دارد.

در این کنسرت نوازندگانی چون دانیال جورابچی، آرمین قضاتی، محمدرضا پیرجانی، مهران امیر اصلانی، مهرداد محمودی، کورش کشاورز، نیلوفر کامیابی، رکسانا ریحانیان، فرامرز جوادی و پروانه انارکی ارکستر را همراهی می‌کنند.

در توضیح پیشینه فعالیت های هنری حسین ضروری آمده است:

«حسین ضروری بیش از ۱۲ سال سابقه تدریس آواز کلاسیک و پاپ را دارد و مدیر و موسس بخش موسیقی موسسه فروغ فرزانگان هنر با مجوز تولید، نشر و توزیع آثار موسیقیایی و برگزاری کنسرت و عضو کانون خوانندگان آواز کلاسیک خانه موسیقی است.

وی در کارنامه هنری خود رهبری و خوانندگی گروه های مختلف هنری همچون؛ کر و ارکستر آوای شفق، کر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان مرکز ۱۵، رهبری گروه کر ارکستر نوای صلح، خوانندگی ارکستر ارسباران، آهنگساز برگزیده در ۱۰ جشنواره معتبر تئاتر همچون جشنواره فجر، ماه، تئاتر شهر، تئاتر دانشگاهی و آهنگسازی بیش از ۵۰ اثر تئاتر و ده‌ها فیلم نامه بلند و کسب رتبه اول تا سوم جشنواره های مختلف هنری و انجام اجراهای متعدد در قالب کنسرت و همایش‌های ملی در سالن‌هایی مختلف هنری را دارد.»

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی،  ضروری ارکستر «آوای شفق»  را سال ۹۱ تاسیس کرده و تاکنون کنسرت های متعددی را در تالارهایی چون ایوان شمس، تالار اندیشه حوزه هنری، سالن محک و ارسباران  برگزار کرده است. این مجموعه در حال حاضر یکی از ارکسترهای مستقل محسوب می‌شود.