حکم عجیب برای پرواز همای

موسیقی کوک| پرواز همای از سوی مهدی یارمحمدی دبیر هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید، به عنوان مشاور هنری این جشنواره خورشید معرفی شد. این خواننده که موسس گروه مستان است و این روزها اپرای حلاج را به نویسندگی، آهنگسازی، خوانندگی و کارگردانی خودش در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به روی صحنه می‌برد، با حکم مهدی یارمحمدی به عنوان مشاور هنری جشنواره فیلم خورشید منصوب شد.

در متن این حکم آمده است:

«به نام خدا

هنرمند مستقل و گرانمایه جناب آقای پرواز همای

با سلام و احترام؛

پیرو برگزاری موفق شش دوره پیشین جشنواره فیلم مستقل خورشید، برآنیم تا هفتمین دوره این جشنواره را همچون دوره های پیشین به عنوان رخداد ویژه سینمای مستقل تجربه گرای کشور برگزار نماییم.

این جشنواره مستقل اولویت خود را بر شناسایی، تقدیر و معرفی فیلمسازان و فیلم های مستقل، خلاق، هنری، پیشرو و تجربه گرا قرار داده است و تلاش می‌کند در جهت تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار ارزشمند و معرفی این سینما به عنوان سینمای مبتنی بر اندیشه و خلاقیت گام بردارد و این راهی است که جشنواره خورشید برای معرفی فیلمسازان نخبه و آثار ارزشمند خردگرا و خلاق به عنوان تصویر صحیح از سینمای موثر و جریان ساز ایران به جامعه بین‌المللی دنبال می کند.

از آنجا که برگزاری مطلوب هفتمین دوره این جشنواره، نیاز به همراهی، مشاوره و حمایت افراد فرهیخته، ارزنده، آگاه و توانمند دارد، با توجه به دانش، آگاهی و تجربیات ارزشمند شما، با نهایت احترام به عنوان «مشاور هنری هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید» منصوب می شوید. امید است در سایه عنایات خداوند و با همراهی شما، جشنواره ای در شان سینمای مستقل تجربه گرا کشور عزیزمان برگزار نماییم.»

انتخاب یک خواننده به عنوان مشاور هنری یک جشنواره سینمایی در نوع خودش تازگی و البته تعجب دارد. باید دید برای جشنواره فیلم خورشید با مشاوره هنری پرواز همای چه اتفاقی خواهد افتاد؟