خازنی زعفرانیه را تمام کرد

پیمان خازنی زعفرانیه
به گزارش موسیقی کوک، پیمان خازنی به تازگی آهنگسازی فیلم سینمایی زعفرانیه ۱۴ تیر را به پایان رسانده است.  او با اعلام این خبر گفت: در این پروژه تمام تلاشم برقراری هماهنگی مناسب بین عنصر تصویر و موسیقی بود.
این آهنگساز در ادامه افزود:  هم اکنون با یکی از خوانندگان سرشناس آواز مشغول ساخت و ضبط موسیقی تیتراژ  پایانی هستیم و امیدواریم این فیلم در جشنواره فجر امسال اکران موفقیت آمیزی داشته باشد.
او درباره‌ حضورش در این پرژه گفت: هدفم برای حضور در این پروژه علاوه بر تجربه ساخت موسیقی هم جهت با فیلم، تلاش برای تاثیر گذاری بر روند کلی آن نیز بوده است. به عقیده من موسیقی صحیح و به جا می‌تواند به عنوان مکمل تصویر و ارتقا دهنده آن باشد.

پیمان خازنی در تهران و در خانواده‌ای هنری متولد شد. او از پنج سالگی در مرکز حفظ و اشاعهٔ موسیقی ایران به نواختن سه تار مشغول شد و از هفت سالگی تار نواختن را آغاز نمود. در سن هشت سالگی نزد کیوان ساکت نوازندگی را ادامه داد و از یازده سالگی فعالیت ارکستر نوازی خود را آغاز کرد. وی در این سال‌ها از محضر اساتیدی چون امیر اسلامی، هنگامه اخوان، رامین بهنا بهره جست و همچنین تحصیلات خود را در رشته مردم‌شناسی و آهنگسازی به پایان رساند

«زعفرانیه۱۴تیر» اولین فیلم علی هاشمی است که تهیه کنندگی‌اش را سلیمان علی‌محمد برعهده دارد که پیش از این در فیلم «اسب حیوان نجیبی است» هم در مقام تهیه کننده حضور داشته است.

علی هاشمی با فیلم کوتاه «صبح روز بعد» که در بخش مسابقه بیست و چهارمین دوره جشنواره بلاک برلین در  آلمان و آمریکا حضور داشت، جایزه بهترین روایت اکسپرسیونیست این جشنواره را دریافت کرده است.

پیمان خازنی هم در کارنامه‌اش ساخت آثاری مانند پریچهره، به یاد من باش، شوخی، همهمه‌ کاشی‌ها و اجرای موسیقی در کشورهای مختلف را دارد.