خاطرات التون جان با «من» کتاب شد

موسیقی کوک| التون جان، کتاب خاطراتش به نام «من» را روانه بازار کرده است. این کتاب نیم قرن فعالیت حرفه‌ای این خواننده بریتانیایی را مستند کرده است.

اما آنچه در خاطرات التون جان پررنگ است، تلاش او برای تحت تأثیر قرار دادن پدرش است.

آثار التون جان، در فهرست پرفروش ترین آثار هنرمندان موسیقی تمامی دوران‌ها، رتبه پنجم را دارد. او سه بار جایزه یک عمر دستاورد «بریت» را از انجمن موسیقی بریتانیا گرفته، ۳۴ بار نامزد دریافت جایزه گرمی شده و ۵ بار این جایزه معتبر را برده است.

التون جان با این حال، هرگز نتوانست پدرش را تحت تأثیر قرار دهد. او در هیچ کدام از کنسرت‌های پسرش شرکت نکرد و در سال ۱۹۹۱ از دنیا رفت.

التون جان در گفت‌وگو با شبکه جهانی بی‌بی‌سی می‌گوید پس از ۳۰ سال که از مرگ پدرش گذشته، هنوز تلاش می‌کند به او ثابت کند کاری که انجام می‌دهد درست است.

جان در گفت‌وگو با مجله‌ GQ بریتانیا هنگام معرفی کتاب خاطراتش هم به موسیقی فیلم شیرشاه این‌طور واکنش نشان داد: با دیدن نسخه‌ی جدید «شیر شاه» بسیار ناامید شدم زیرا فکر می‌کنم موسیقی آن را خراب کرده‌اند.

موسیقی بخشی عظیم از نسخه‌ اریجینال را تشکیل می‌داد، در حالی که موسیقی این فیلم آن تأثیر قبل را ندارد. جادو و لذت آن از دست رفته است.

جان با بیان اینکه در نسخه‌ بازسازی شده‌ فیلم هیچ نقشی نداشته است، می‌گوید: دوست داشتم باز هم به این ضیافت دعوت می‌شدم اما نگاه هنری به فیلم و موسیقی این بار متفاوت بود و آن‌ها مانند گذشته برای من احترام قائل نشدند؛ مسئله‌ای که مرا به شدت ناراحت ساخته است.