خانه‌ای تاریخی برای شهرام ناظری

خانه‌ای تاریخی برای شهرام ناظری

موسیقی کوک| میراث فرهنگی یکی از خانه‌های تاریخی را برای ایجاد کانون هنری و فرهنگی در اختیار «شهرام ناظری» می‌گذارد. قرار است این خانه، تحتِ مدیریت این خواننده‌ پیش‌کسوتِ موسیقی ایران به عنوان یک کانون هنری و فرهنگی اثرگذار به فعالیت بپردازد.

از آخرین فعالیت‌های این هنرمند می‌توان به حضورش به عنوانِ‌ خواننده‌ تیتراژ پایانی «آخرین داستان» به کارگردانی «کیهان رهگذر» اشاره کرد.

موسیقی متن این اثر را «کریستف رضاعی» نوشته بود و خوانندگان دیگری همچون مصطفی محمودی، هاله سیفی زاده، مجید اسلامی در کنار استاد دوتار مرتضی گودرزی و گیتاریست کاوه یغمایی در ساخت موسیقی این انیمیشن همکاری داشتند.

سالِ گذشته هم آلبوم «آرش کمانگیر» با خوانندگی شهرام ناظری و آهنگسازی پژمان طاهری و با روایت قطب‌الدین صادقی کارگردان، نویسنده و مدرس تئاتر در دانشگاه، منتشر شده است.

جدیدترین آلبوم این خواننده‌ پیشکسوت،‌ یک اثر ارکسترال است که بر اساس شعری از سیاوش کسرایی در «کنسرت هاوس» شهر وین توسط ارکستر مجلسی اتریش ضبط شده است.

«آرش کمانگیر» متشکل از هفت قطعه به نام‌های «شب»، «قصه»، «امید»، «آهنگ دگر»، «بدرود»، «آرش» و «سوگ» است.

شهرام ناظری در دی‌ماه گذشته به دلیل عفونت ریه مدتی در بیمارستان بستری بود و همین ماجرا باعث شد تا در آن بازه زمانی تعدادی از کنسرت‌های پیش روی او لغو شود.