خداحافظی خواننده جنجالی از موسیقی

موسیقی کوک| نیکی میناژ رپر سرشناس ۳۶ ساله با منتشر کردن توئیتی اعلام کرد به دلیل اینکه قصد تشکیل خانواده دارد خودش را بازنشسته کرده و از دنیای خوانندگی و رپ خداحافظی کرده است!

او در بخشی از پیامش نوشته: تصمیم گرفتم که بازنشسته شوم و خانواده‌ام را داشته باشم.

به گزارش سایت کلوب، اونیکا تانیا ماراژ که با نام هنری نیکی میناژ شناخته می‌شود، خواننده، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی است.

او در سنت جیمز ترینیداد و توباگو به دنیا آمد و در نیویورک بزرگ شد. شهرت او بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ و هم‌زمان با انتشار تعدادی از آهنگ‌هایش ایجاد شد.

میناژ دارای در ضبط موسیقی با شرکت یانگ مانی اینترتینمنت قرارداد همکاری دارد.

نیکی میناژ اولین هنرمند زنی بود که در لیست شبکه ام‌تی‌وی (برای جذاب‌ترین خوانندگان هیپ هاپ) قرار گرفت.

نیویورک تایمز در خصوص میناژ نوشته است که او تأثیرگذارترین رپر زن در تمام زمان‌هاست.

مجلات مهمی همچون بیلبورد، کمپلکس و فوربس به نیکی میناژ لقب برترین رپر زن تاریخ را داده‌اند.

آهنگ‌های رپ او به خاطر ریتم‌های سریع و استفاده از لهجه‌های خاصی همچون نوعی لهجه انگلیسی از سایر آهنگ‌های رپ متمایز است.

سبک لباس پوشیدن او نیز به خاطر استفاده از رنگ‌های مختلف بسیار متمایز و البته شناخته شده‌ است.

نیکی میناژ با نام اصلی اونیکا تانیا ماراژ در هشتم دسامبر ۱۹۸۲ متولد شد.

مادرش «کرول» و پدرش «رابرت ماراژ» نام داشتند. او سه خواهر و برادر دارد. مادر میناژ، در شغل‌های مختلفی چون حسابداری، فروشنده ارز و … فعالیت داشته و پدرش در شرکت امریکن اکسپرس مشغول به کار بوده است.

پدر میناژ معتاد به استفاده از الکل و مواد مخدر بود و یک‌بار با به آتش کشیدن خانه قصد کشتن همسرش را داشت. میناژ تا ۵ سالگی به همراه مادربزرگش زندگی می‌کرد و هرچندوقت مادرش به او سر می‌زد تا اینکه چندی بعد با او به محله کوئینز شهر نیویورک نقل مکان کرد.

نیکی میناژ در زمان فارغ التحصیلی از دبیرستان علاقه شدیدی به فعالیت در عرصه هنری پیدا کرد.

قرار بود در ابتدا به عنوان بازیگر مشغول فعالیت شود اما موفق به بدست آوردن نقشی برای خودش نشد و پس از این شکست به عنوان پیش‌خدمت رستورانی به نام «رد لابستر» در محله برانکس نیویورک مشغول به کار شد. دوره کاری او در این رستوران مدت زیادی طول نکشید و پس از مدت کوتاهی به خاطر بی‌ادبی با مشتریان از رستوران اخراج شد.

طبق گفته‌های خودش ، او برای ۱۵ بار دیگر به همین دلیل از مشاغل مختلفی اخراج شد. او سابقه کار به عنوان منشی مدیر و مدیر دفتر در یک شرکت در وال‌استریت را دارد.

میناژ اولین مجموعه آهنگ خودش را در ۵ ژوئیه ۲۰۰۷ و دومین مجموعه را در ۱۲ آوریل ۲۰۰۸ منتشر کرد.

در همین سال بود که لقب هنرمند زن سال را از جوایز موسیقی آندرگراند از آن خود کرد. سومین مجموعه آهنگ میناژ در ۱۸ آوریل ۲۰۰۹ منتشر شد که مورد توجه رسانه‌های فعال موسیقی همچون بت و ام‌تی‌وی قرار گرفت.

یکی از آهنگ‌های این مجموعه به نام «دیوونه می‌شم» موفق به کسب رتبه بیستم در لیست «آهنگ‌های رپ داغ بیلبورد» شد که موفقیت بالایی در آن زمان برای میناژ بود.

بعد از آشنایی نیکی میناژ با خواننده مشهور آمریکایی، لیل وین بود که جرقه موفقیت هنری میناژ زده شد. در اوت ۲۰۰۹ میناژ با شرکت متعلق به لیل وین، یانگ مانی اینترتینمنت، قرارداد همکاری بست.