«خردل» به نیاوران رسید

موسیقی کوک| گروه موسیقی «خردل» به سرپرستی دانیال کوشکی ساعت ۲۰ روز شنبه هجدهم آبان تازه ترین کنسرت خود را در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار می کند.

این مجموعه در نظر دارد در کنسرت اخیر خود قطعاتی را از آلبوم نخست خود و همچنین قطعاتی از آلبوم جدیدشان که هنوز منتشر نشده اجرا کند.

گروه «خردل»، یک گروه سه نفره مشهدی متشکل از روزبه دشتی نوازنده گیتار الکتریک، دانیال کوشکی نوازنده گیتار بیس و سعید شریعت نوازنده درامز است که عمده فعالیت های خود را متمرکز بر اجرای آثار بی کلام کرده اند.

نخستین آلبوم گروه «خردل» که در سال ۱۳۹۷ منتشر شده «سکوت واژگون» نام دارد. این گروه به تازگی تک آهنگی با نام «blue days» را منتشر کرده است.

به نوشته وبسایت این گروه، «خردل گروه موسیقی مستقلی است که فعالیت خود را از تابستان سال ۹۵ آغاز کرد. در ابتدا روزبه دشتی و دانیال کوشکی گروه را پایه ریزی کردند و با هدف همکاری با دیگر هنرمندان، به فعالیت خود ادامه دادند.

سعید شریعت به عنوان نوازنده درامز به گروه پیوست و خردل در قالب یک گروه تریو اینسترومنتال در حال حاضر به فعالیت خود ادامه می دهد. تریو خردل سعی دارد موسیقی تجربی جزفانک و فانک راک را با زندگی روزمره شهری گره بزند.

سکوت واژگون صدای خاموشی است که به دلیل ترس از قرار گرفتن در اقلیت گرفتار در مارپیچ سکوت می شود و هیچگاه راهی برای بیان نمی یابد. پس مجبور می شود به شکلی معکوس همراه با صدای اکثریت هویت خود را فراموش کند.»

کنسرت «خردل» ۱۸ آبان ساعت ۲۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.