خواننده بیتلز: خواب جان لنون را می‌بینم

پل مک‌کارتنی به شایعات درباره اختلافش با جان لنون پاسخ داد؛

موسیقی کوک| پل مک‌کارتنی به شایعات درباره رابطه‌اش با جان لنون پاسخ داد. این اسطوره موسیقی در آستانه پنجاهمین سالگرد آلبوم «ابی‌رود(Abbey Road)»  در برنامه گفت‌وگوی آخر شب با استیون کُلبرت شرکت کرده بود.

سِر پل مک‌کارتنی با حضور در برنامه گفت‌وگوی آخر شب با استیون کُلبرت از خاطرات گوناگون خود در گروه بیتلز گفت.

به گزارش ایندیپندنت، این خواننده شرح داد که چطور ترانه‌هایی می‌نوشت که پرفروش می‌شد و در مورد شایعات مربوط به رابطه‌اش یا جان لنون حرف زد.

مک‌کارتنی گفت: «بیشتر حرف‌ها بر سر این بود که من آدم بده هستم و من و جان خوب باهم تا نمی‌کنیم و من تا حدی تسلیم این حرف‌ها شدم» و اضافه کرد که اغلب به لنون فکر می‌کند.

او افزود: به خوابم می‌آید. وقتی رابطه‌ای این چنینی و طولانی و چنین عمیق با کسی داشته باشیم… کیف می‌کنم وقتی آدم‌ها به خوابم می‌آیند. بچه‌های گروه اغلب به خوابم می‌آیند. جان خیلی به خوابم می‌آید.

هواداران گروه بیتلز در حال حاضر برای جشن گرفتن پنجاهمین سالگرد آلبوم دوران‌ساز این گروه به نام «ابی‌رود (Abbey Road)» آماده می‌شوند. قرار است به این مناسبت برنامه‌ای ویژه از رادیوی ۲ بی‌بی‌سی با حضور امثال گری بارلو و دیو گرول پخش شود.

در این برنامه ویژه، در کنار مجریان معمول رادیو ۲ مثل سارا ساکس، زو بال و جو وایلی کسانی مثل جان بیشاپ، مارتین فریمن، گای گاروی، ژیل مارتین و کریس ماتیوس هم حضور دارند.

نماهنگ خیلی جدیدی از ترانه‌ «اینجا خورشید می‌آید» جرج هریسون هم قرار است به مناسبت این رویداد جهانی در کانال‌های رسمی بیتلز، جان لنون، پل مک‌کارتنی، جرج هریسون و رینگو استار منتشر شود.

بیتلز گروه انگلیسی راک / پاپ اهل لیورپول بود که شامل جان لنون، پل مک‌کارتنی، جورج هریسون، و رینگو استار می‌شد و در دهه ۱۹۶۰ فعالیت موسیقی خود را آغاز کرد. آن‌ها بعد از ۱۰ سال همکاری، در سال ۱۹۷۰ میلادی به دلایلی از هم جدا شدند.

بیتلز پرفروش‌ترین و بزرگترین گروه موسیقی در جهان با فروشی بیش از ششصد میلیون دلار است. آن‌ها تنها در کشور بریتانیا بیش از چهل تک آهنگ و آلبوم به بازار ارائه دادند که در رتبه ۱ جدول موسیقی انگلستان قرار گرفتند.

این موفقیت در بسیاری از کشورهای دیگر نیز تکرار شد. بیتلز با فروش جهانی ۶۰۰ میلیون نسخه از آثار، پرفروش‌ترین گروه موسیقی جهان و یکی از پرفروش‌ترین‌های موسیقی جهان است.