خواننده معروف امریکایی آزاد شد

موسیقی کوک| «راکیم میرس» مشهور به «اِیسَپ راکی» خواننده معروف امریکایی آزاد شد. این خواننده مشهور موسیقی رپ بعد از پایان محاکمه جنجالی خود در استکهلم، با مجوز مقامات قضایی سوئد این کشور را ترک کرد و به آمریکا بازگشت.

«اِیسَپ راکی» با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی از دوستان و تمامی طرفدارانش در سراسر جهان که در این دوران سخت و دشوار از او حمایت کردند قدردانی کرد.

این هنرمند که برای اجرای چند برنامه و گردش به سوئد رفته بود، سوم ژوئیه در جریان نزاعی خیابانی جوانی را در شهر استکهلم مضروب کرد و توسط پلیس دستگیر شد.

هرچند که به گفته «اِیسَپ راکی» او شروع کننده دعوا نبود و فقط از خود دفاع کرده است ولی دادستانی برای او و یکی از دوستانش تقاضای شش ماه زندان کرد، قاضی پرونده رأی خود را چهاردهم اوت اعلام می کند.

با این حال قاضی با خروج این خواننده رپ از سوئد موافقت کرد و او شنبه وارد آمریکا شد.

محاکمه «اِیسَپ راکی» از خبرهای داغ روزهای اخیر بود و حتی پرزیدنت دونالد ترامپ، نماینده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده در امور گروگان های آمریکایی در خارج از کشور را به سوئد فرستاد.

رئیس جمهوری آمریکا خبر آزادی «اِیسَپ راکی» و سفر او به آمریکا را با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد و از این هنرمند خواست زودتر به خانه بازگردد.

در روزهای اخیر «رابرت اوبرایان» نماینده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده، برای آزادی این شهروند آمریکایی بسیار تلاش کرد و با مقامات مختلف سوئدی تماس های زیادی داشت.

به گزارش یورونیوز، کیم کارداشیان، همسر کانیه وست روز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود از دونالد ترامپ، مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده و جرد کوشنر، داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا برای تلاش‌هایشان در راستای آزادی ایسپ راکی تشکر کرد.

ایسپ راکی روز سوم ژوئیه (۱۲ تیر) به همراه محافظش در ارتباط با نزاع در خیابانی در مرکز شهر استکهلم در روز ۳۰ ژوئن (نهم تیر) بازداشت شد.

بیش از ۶۰۰ هزار نفر با امضای یک طومار اینترنتی خواستار آزادی ایسپ راکی شده بودند.