خواهر مایکل جکسون در جده

کنسرت خوانندگان پاپ غربی برای اولین بار در تاریخ عربستان برگزار شد؛

موسیقی کوک| دیشب کنسرت تعدادی از ستارگان موسیقی غربی در فستیوال جهانی جده برگزار شد. هنرمندانی همچون فیفتی سنت و کریس براون و جنت جکسون، خواهر مایکل جکسون در جده و در قالب جشنواره‌ای به همین نام  به روی صحنه رفتند. خبرگزاری‌ها گفته‌اند که اجرای برنامه‌ها با ابراز احساسات حاضران در کنسرت همراه بود.

این برای اولین بار است که ستاره‌های موسیقی پاپ غربی  در عربستان سعودی کنسرت عمومی برگزار کردند. 

انصراف نیکی میناژ از شرکت در کنسرت جده باعث ناراحتی طرفداران این خواننده شد و برخی از آنها تهدید کردند بلیط کنسرت را پس خواهند داد.

به تازگی گزارش شده بود که یکی از مقامات سعودی در سفر به لندن قراردادهایی را با چند شرکت تولید کننده انواع برنامه‌های تفریحی امضا کرده است.

ظاهرا دولت عربستان یک برنامه توسعه را برای پیشرفت اقتصادی این کشور در نظر گرفته و گفته است که هدف از آن، قطع وابستگی اقتصادی به نفت و تبدیل عربستان به قطب اصلی اقتصاد منطقه است.

قرار بود نیکی میناژ، خواننده آمریکایی هم که به خاطر پوشیدن لباس‌های خاص و خواندن ترانه‌هایی با مضامین غیرمتعارف شهرت دارد، در این کنسرت شرکت کند اما او بعدا گفت که به خاطر محدودیت حقوق زنان و برخورد با همجنسگرایان در عربستان سعودی از شرکت در این کنسرت منصرف شده است.

تصمیم این خواننده برای انصراف از شرکت در این جشنواره با واکنش طرفداران او در عربستان همراه شد و بعضی از آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی حتی از قصد خود برای پس دادن بلیط‌های کنسرت حرف زدند.