«خیال پرواز» منتشر می‌شود

الیاس طغیانی، مدرس دانشگاه و خواننده:

موسیقی کوک|  الیاس طغیانی از هنرمندان حوزه موسیقی در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌هایش از انتشار آلبوم «خیال پرواز» به آهنگسازی علی‌اصغر عربشاهی در روزهای آینده خبر داد.

الیاس طغیانی مدرس دانشگاه، خواننده و نوازنده نی درباره فعالیت این روزهای خود گفت: ما درگیر آلبوم «خیال پرواز» علی اصغر عربشاهی نیز هستیم.

آلبوم «خیال پرواز» شامل پیش درآمد، دو آواز و سه تصنیف است. در مراحل نهایی آلبوم قرار داریم و می‌خواهیم به‌زودی آن را منتشر کنیم.

او افزود: در کل انتشار آلبوم در شرایط حال حاضر از دید حرفه‌ای توجیه اقتصادی ندارد و کسانی که کار جدی موسیقی انجام می‌دهند، در حال حاضر با هزینه شخصی خود و یا به صورت رفاقتی کار می‌کنند.

طغیانی گفت: این روزها مشغول تدریس آنلاین موسیقی هستم. آموزشگاه‌های موسیقی تعطیل شده‌اند و وضعیت تدریس آنلاین هم با توجه به اینترنت ضعیف کشور چندان مناسب نیست. دانشگاه‌ها نیز همین‌طور هستند و آن دریافت‌هایی که دانشجوها باید داشته باشند را ندارند. در واقع آموزش آنلاین دارد تبدیل به یک معضل و مصیبت برای دانشجویان می‌شود.

همچنین علی اصغر عربشاهی نوازنده تار و هنرآموخته هنرستان موسیقی است. او در هنرستان، ساز تار را نزد اساتید هوشنگ ظریف، محسن‌نفر و بهرام ساعد آموخت و به عنوان دانشجوی ممتاز فارغ التحصیل شد.

او سابقه همکاری با گروه‌های اشتیاق، همنوازان حصار، سیاوش و سرپرستی گروه «گلگشت» را در کارنامه دارد.