در ایران به مشاهیرمان علاقه‌مند نیستند

شهرام ناظری در آیین بزرگداشت «ژان کلود کریر» که با حضور برخی از چهره‌های هنری برگزار شد:

موسیقی کوک| آیین بزرگداشت یک عمر دستاورد ادبی و هنری ژان کلود کریر نویسنده فرانسوی و معرفی پروژه سعدی، خواجو و حافظ به روایت نمایشی ژان کلود کریر با حضور او به عنوان نویسنده فیلم‌نامه، مهدی حسینی تهیه‌کننده فیلم، فیلیپ تیبو(سفیر فرانسه در تهران)، شهرام ناظری، نهال تجدد، فاطمه معتمد آریا، علی دهباشی، بهزاد فراهانی و چندی دیگر در مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد. 
شهرام ناظری قسمتی از مثنوی مولانا را در این آیین به‌صورت زنده خواند و  به ژان کلود کریرتقدیم کرد.
شهرام ناظری در آیین بزرگداشت ژان کلود کریر گفت: «من سال‌ها پیش از طریق خانم تجدد با او آشنا شدم و باید بگویم همکاری که خانم تجدد با او برای مولاناشناسی انجام دادند به شدت ارزشمند است.
به نوعی او  یک پل فرهنگی بین ایران و فرانسه به شمار می‌آید. متاسفانه در ایران خیلی به فرهنگ و مشاهیر ما علاقه‌مند نیستند. شاید در کشور ما فردوسی، عطار و فرهنگ مهم نباشد اما می‌بینیم در جهان افرادی همچون خانم تجدد و ژان کلود خدماتی را برای شناساندن مشاهیر ایران انجام می‌دهند که جای تقدیر دارد.
با افراد مختلفی که در جهان درباره مولانا کار کرده‌اند در ارتباط هستم و همکاری‌هایی را انجام داده‌ام. اما بعدها که با ژان کلود آشنا شدم یک چیز شگفت‌انگیزی دیدم که با بقیه فرق می‌کرد. او شعرهای مولانا را با ضرب‌‌آهنگ درستی می‌خواند که من از آهنگ آن متوجه شعر مولانا می‌شدم که این نشان از شناخت درست از مولانا است.»

ناظری در ادامه بیان کرد: «سخن بسیار است چون درباره زبان فارسی و مولانا است. به طور طبیعی موضوع ارتباط ما ایرانیان مطرح بوده و مایه خوشحالی است که افرادی در خارج به فرهنگ ایران اهمیت می‌دهند و درباره آن کار می‌کنند در صورتی که در کشور ما به این موضوعات اهمیتی نمی‌دهند.»