دعوت رئیس جشنواره از استان‌ها

محمد اللهیاری از استان‌ها دعوت کرد در جشنواره موسیقی فجر شرکت کنند؛

موسیقی کوک| مدیرکل دفتر موسیقی و رییس سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها خواست در صورتی که آمادگی برگزاری جشنواره را دارند، اعلام کنند.

«محمد اللهیاری فومنی» در نامه‌ای به مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها اعلام کرد، استان‌هایی که آمادگی برگزاری این دوره جشنواره را در استان خود، هم‌زمان با تهران دارند تا اول آذرماه اعلام کنند.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به منظور استفاده علاقه‌مندان و هنردوستان در استان‌ها از برنامه‌های جشنواره، با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، در استان‌هایی که آمادگی دارند و مشارکت کنند، برگزار می‌شود.

 سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود و گروه‌ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا ۱۷ آذرماه سال جاری فرصت دارند در سایت جشنواره ثبت‌نام کنند.

دوره قبلی جشنواره موسیقی فجر با دبیری شاهین فرهت برگزار شد. او هم شهرام صارمی را به عنوان مدیر اجرای جشنواره فجر معرفی کرد. در این دوره هم اتفاقات جالبی مثل اجرای آثار آقای دبیر در ارکستر سمفونیک تهران، آنسامبل آتلاس از دانمارک، تریو امئل از اسلوونی، ارکستر رتوریک حاشیه‌هایی را ایجاد کرد.

در این دوره تعداد گروه‌های خارجی شرکت‌کننده در جشنواره هم آب رفته بود هرچند منتقدان اغلب از اجرای های این بخش ابزار رضایت کرده بودند.

در بخش موسیقی ایرانی هم که در ایوان شمس برگزار می‌شد، اغلب گروه‌ها دچار سردرگمی و بی‌برنامگی بودند انگار برای روی صحنه رفتن کنسرتشان، اصلاً تمرین نکرده بودند. امسال دوباره شاهین فرهت دبیر هنری جشنواره فجر است با این تفاوت که به جای شهرام صارمی، علی ثابت نیا را در قامت مدیر اجرایی در کنار خودش می‌بیند. باید دید با توجه به تغییراتی که در اعضای هیئت انتخاب افتاده، سرنوشت جشنواره فجر امسال با سال‌های قبل چه تفاوت‌ها و احتمالاً شباهت‌هایی خواهد داشت؟