دور جدید «هزار صدا» برگزار می‌شود

دور جدید «هزار صدا» برگزار می‌شود

موسیقی کوک| دور تازه مسابقه موسیقایی «هزار صدا» در ۲ بخش موسیقی سنتی و موسیقی پاپ روزهای دوشنبه سیزدهم و پنجشنبه شانزدهم آبان با حضور تعدادی از هنرمندان مطرح موسیقی ایرانی و موسیقی پاپ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در برنامه اول که ساعت ۱۸ روز دوشنبه سیزدهم آبان با محوریت موسیقی سنتی برگزار خواهد شد، داود آزاد، سید علیرضا میرعلینقی و پوریا اخواص به عنوان کارشناس بخش‌های مختلف، آثار و اجراهای سه گروه جوان موسیقی اصیل ایرانی را بررسی و گروه برگزیده را معرفی خواهند کرد.

داود آزاد پیش از این دوبار در برنامه هزارصدا به عنوان کارشناس حضور داشته است. اما میرعلینقی نویسنده، روزنامه‌نگار و پژوهشگر باسابقه و پوریا اخواص، خواننده، مدرس و نوازنده جوان ایرانی برای اولین بار به عنوان کارشناس در این برنامه حضور دارند.

این در حالی است که  سید رضا زهرایی، آوازخوان و مدرس پیشکسوت موسیقی ایران و از شاگردان اسماعیل مهرتاش هم خواننده مهمان این برنامه است. ضمن اینکه بهروز افشار نوازنده ویولن و افشین نظری با تنبک در این جلسه به اجرای برنامه می‌پردازند.

یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای این روز در نظر گرفته تقدیم این رویداد به استاد فضل‌الله توکل نوازنده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی به مناسبت تولد این هنرمند است.

در بخش دیگری  از برنامه هم تارا قهرمانی نوازنده نوجوان  سنتور، تارا قهرمانی  و پارسا باجلاوند نوازنده خردسال تنبک یکی از آثار فضل‌الله توکل و تعدادی دیگر از هنرمندان موسیقی ایران را برای مخاطبان اجرا می‌کنند.

برنامه دوم پروژه «هزار صدا» نیز روز پنجشنبه شانزدهم آبان ماه با محوریت موسیقی پاپ برگزار خواهد شد که جزییات این اجرا نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

ویژه برنامه «هزارصدا» از جمله رویدادهای موسیقایی کشورمان است که از سال ۱۳۹۲ با هدف معرفی استعدادهای تازه موسیقی به جامعه هنری به ابتکار آرش نصیری در فرهنگسرای ارسباران آغاز شد.