دومین آلبوم دوقلوهای موسیقی ایرانی

دومین آلبوم دوقلوهای موسیقی ایرانی

موسیقی کوک| «علی و محمد سعیدی» ؛ برادران آوازخوان در حال ساخت دومین آلبوم موسیقی خود بعد از آلبوم «ارگ خاموش» هستند. این آلبوم تا پایان سالِ جاری منتشر خواهد شد.

این آلبوم شامل پنج قطعه موسیقی با کلام و یک قطعه آواز ایرانی است. تا امروز دو قطعه از این آلبوم با نام «نگاری منی» و «گل رنجیده» منتشر شده است.

برای قطعه «نگاری منی» ترانه‌ای بر اساس لهجه اصفهانی نوشته شده و خوانش آن نیز بر اساس همین زبان است.

این دو برادر که به دوقلوهای موسیقی ایرانی هم شهرت دارند، اولین آلبوم موسیقی خود با نام «ارگ خاموش» را در سال ۱۳۹۳ منتشر کردند.

در این آلبوم که به آهنگسازی فریبرز رستمی و به تهیه‌کنندگی بهروز سلیمانی بود، قطعاتی چون تصنیف شهر بم در دستگاه همایون، ساز و آواز بر اساس اشعاری از شفیعی کدکنی، تصنیف نگاه نهانی در دستگاه دشتی، ساز و آواز شور با شعری از قاآنی و سعدی و تصنیف جان جان در دستگاه دشتی منتشر شد.

محمد و علی سعیدی در سال ۱۳۶۰ خورشیدی در اصفهان به دنیا آمدند.

شروع فعالیت رسمی آن‌ها در زمینه موسیقی با خواندن در آیین‌های مذهبی  به ویژه تعزیه خوانی با بزرگان تعزیه ایران نظیر علی محمد حجازی، هاشم فیاض، عباس جواهری، علاءالدین قاسمی، رضا مشایخی، اسماعیل محمدی و… همراه بود.

همزمان با اجرای تعزیه در کلاس‌های فضل‌الله شاهزمانی (از شاگردان جلال تاج اصفهانی و مهدی یاوری) شرکت کردند و ضمن فراگیری ردیف‌های آوازی، در کلاس‌های شاهزمانی با ظرایفش آشنا شدند.

در ادامه همکاری خود را با گروه موسیقی دلنوازان به سرپرستی و آهنگسازی امیر اسلامی آغاز کردند و کنسرت‌هایی را در اصفهان و تهران به نفع کودکان مبتلا به تالاسمی به روی صحنه بردند.

آن‌ها بعد از سه سال، موفق به گذراندن دوره نفس‌گیری و تکنیک آواز نزد محمدعلی کیانی نژاد شدند.