«دیدار» با صدای منوچهر اسماعیلی

موسیقی کوک| «دیدار» با صدای منوچهر اسماعیلی و با موسیقی زنده‌یاد علیرضا حقوقی و به اهتمام ایلیا منفرد تولید و از سوی شرکت نشر «آوای سوته‌دلان» در بازار توزیع شده است.

آلبوم «دیدار» با صدای منوچهر اسماعیلی شامل دوازده قطعه است که در آن اشعاری از شعرای نامدار ایران نظیر اقبال لاهوری، حافظ و مولوی را دکلمه کرده است.

منوچهر اسماعیلی که یکی از اساتید سرشناس عرصه دوبله و گویندگی کشور است برای اولین‌بار است آلبومی با دوازده قطعه را روانه بازار می‌کند.

او کار دوبله را از سال ۱۳۳۶ با رل‌گویی در نقش‌های کوتاه یا دوم و سوم آغاز کرد و از سال۱۳۴۲ مدیریت دوبله بسیاری از فیلم‌های بزرگ جهان را بر عهده داشت.

اسماعیلی در سال ۱۳۳۸ در فیلم دروازه‌های پاریس با مدیریت دوبلاژ علی کسمایی درخشید و اوج کارش را در دوبله فیلم بن هور به مدیریت دوبلاژ احمد رسول‌زاده در سال ۱۳۴۱ تجربه کرد.

گویندگی در فیلم رسالت به جای آنتونی کوئین (حمزه) و فیلم پاپیون به جای استیو مک‌کوئین در زمره کارهای او هستند.

اسماعیلی به صحبت کردن به جای چند شخصیت در یک فیلم با صداهای متنوع و تیپ‌گویی (صحبت با صداهای مختلف) شهرت دارد. در فیلم هزاردستان به کارگردانی علی حاتمی، اسماعیلی به جای شعبان (محمدعلی کشاورز)، به جای رضا تفنگچی (جمشید مشایخی) و هزاردستان (عزت‌الله انتظامی) و جمشید لایق صحبت کرد.

سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ یازدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی (دنیای تصویر) میزبان ستارگان سینما و تلویزیون ایران بود. در بخشی از این مراسم که خبرگزاری‌های داخلی از آن تمجید کردند از یک عمر فعالیت منوچهر اسماعیلی با اهدای تندیس زرین حافظ تقدیر شد.

همچنین زنده‌یاد علیرضا حقوقی که سازنده موسیقی آلبوم دیدار است یکی از چهره‌های جوان حوزه آهنگسازی محسوب می‌شد. او متولد ۱۳۶۲ بود و چهار آهنگ بی‌کلام در آلبوم دیدار از ساخته‌های او وجود دارد.

علاقمندان برای تهیه این آلبوم می‌توانند به سایت «لوکا استور» مراجعه نمایند.