دیدار دوباره با نیوش در نیاوران

دیدار دوباره با نیوش در نیاوران

موسیقی کوک| گروه راک/تلفیقی فعال نیوش که در یک سال گذشته چندین کنسرت برگزار و آلبوم «خواهم گفت!» را منتشر کرده است، حالا دوباره در فرهنگسرای نیاوران به دیدار هوادارانش می‌رود.

نیوش قرار است قطعاتی از آلبوم «کینه» و «خواهم گفت!» را کنسرت پیش رو اجرا کند.

گروه موسیقی نیوش از سال ۱۳۸۸ فعالیت‌های حرفه‌ای خود را آغاز کرد. این گروه تلاش می‌کند تا با ارائه بیانی نو و استفاده از ریتم‌های کمتر استفاده شده و تجربه رنگ‌بندی‌های مختلف در سازبندی ارکستر و همچنین با به‌کارگیری سازهای ایرانی و الکترونیک، تلفیقی میان موسیقی ایرانی با موسیقی راک ایجاد کند.

نیوش در ساخت آثارش در کنار اشعار مولانا از شعر شاعران معاصر همچون عماد خراسانی، گروس عبدالملکیان، حافظ ایمانی، غزل آزاد و علی‌اکبر یاغی‌تبارو … استفاده کرده است. کارهای این گروه در زیرشاخه‌های موسیقی راک از پراگرسیو تا سافت راک و تلفیقی دسته بندی می‌شود.

آرش قهرمانلو (همخوان، خطاط و سرپرست گروه)، سروش قهرمانلو (خواننده و نوازنده سه‌تار و سه‌تار افکت)، کیکاووس مختاری (رهبر ارکستر، تنظیم‌کننده، نوازنده پیانو و هارپچی و سینتی سایزر)، اعضای اصلی گروه موسیقی نیوش را تشکیل می‌دهند و دیگر سازها با نوازندگی اعضای مهمان خواهد بود. همچنین اجرای برخی قطعات با پرفورمنس همراه خواهد بود.

سروش قهرمانلو سرپرست گروه نیوش در رابطه با اجراهای اخیر این گروه، می‌گوید: «بعد از کنسرت بهارمان در تهران ما سعی کردیم به شهرهای مختلف سفر کنیم. به بیست شهر سفر و برای هوادارانمان موسیقی اجرا کردیم.

پس از آن برای اجرا زنده در تهران هم دوباره تقاضای زیادی از ما شد که ما هم توانستیم روز ۲۲ آبان را که در تقویم کاری فرهنگسرای نیاوران خالی بود به کنسرت جدیدمان اختصاص دهیم.»

قطعاتی همچون انار، ادامه بدهد، خواهم گفت، میناب، شبزده، صدای قلب، نبض، در ابتدا کلمه بود (همنوازی قلم‌نی و هارپجی و سه‌تار الکتریک)، ع و ش و ق، هم مستیم و هم قلاش، کینه، اجبار، شهریار جان قرار است در کنسرت‌های نیوش اجرا شود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت lyft.ir بلیت بخرند.