رسیتال ویلنسل و پیانو برگزار می‌شود

رسیتال ویلنسل و پیانو برگزار می‌شود

موسیقی کوک| با نوازندگی آتنا اشتیاقی و بهنام ابوالقاسم، تالار وحدت روز یکشنبه ۱۲ آبان میزبان علاقه‌مندان موسیقی کلاسیک خواهد بود.

پیمان ابوالحسنی مدیر اجرایی این کنسرت، درباره این برنامه توضیح داد: « آتنا اشتیاقی و بهنام ابوالقاسم که هر کدام در زمره بهترین نوازندگان موسیقی کلاسیک کشور هستند و سابقه‌ای طولانی در همکاری با گروه های مختلف در ژانرهای گوناگون طی سال‌های اخیر را دارند، این بار با اجرای رسیتال کلاسیک به روی صحنه خواهند رفت.»

او درباره قطعات اجرایی در این برنامه گفت: « در این رسیتال رپرتواری از آهنگسازانی چون برامس، شوستاکویچ، راخمانینف، چایکوفسکی، فوره و پولنک را اجرا خواهند کرد.»

ابوالحسنی که خود از نوازنده‌های ویولن ارکستر ملی ایران و ارکستر فیلارمونیک تهران است افزود: « با توجه به حضور مخاطبان موسیقی کلاسیک و هنردوستانی که هنر جدی را دنبال می‌کنند، هدف این دو هنرمند در قیمت‌گذاری بلیط های این کنسرت فارغ از جنبه مادی بوده و تاکید هر دو بر پایین بودن قیمت بلیت‌ها برای فراهم آمدن امکان حضور تمامی علاقه مندان به این ژانر از موسیقی بوده است.»

«بهنام ابوالقاسم»؛ نوازنده‌ پیانو درباره این همکاری گفته بود: «من و خانمِ اشتیاقی از همان سال‌های نوجوانی که فعالیت‌هایمان در زمینه موسیقی به طور جدی شروع شد، کارهای مشترکِ بسیاری با هم داشته‌ایم.

ما در زمینه‌های مختلف (از موسیقی کلاسیک تا موسیقی ایرانی و همچنین موسیقی فیلم) همکاری کرده‌ایم.

برای مثال در ارکسترهای گوناگون از جمله ارکستر «ذاستا» نیز ساز نواخته‌ایم. به نظر من، آتنا اشتیاقی یکی از مطمئن‌ترین و تواناترین موسیقی‌دانان حال حاضر ایران است و نواختن با او برای هر نوازنده‌ای احساسی توام با آرامش و حسِ خوب موسیقی را به وجود می‌آورد.
به خاطر شرایطی که هم‌اکنون در موسیقی کشور حاکم است، امکانِ چندانی برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی وجود ندارد.

اما ما این احساس نیاز را به خصوص از طرف مخاطبان‌مان دریافت کردیم و به همین خاطر قرار شد تا این کنسرت برگزار شود.

ما این قطعات را با همفکری یکدیگر انتخاب کردیم تا هم برای مخاطبان عادی که کمتر با این موسیقی آشنا هستند، قابل درک باشد و هم کسانی که تخصص دارند، از آن لذت ببرند. این آثار، قطعات استانداری هستند که در بسیاری از رپرتوارهای کلاسیک نواخته می‌شوند و نواختنِ آنها نیاز به تمرینِ زیاد دارد.»‌

او گفته بود که این اجرا همچون چالشی برای هر دو نوازنده بوده است.

رسیتال ویولنسل و پیانو با نوازندگی آتنا اشتیاقی و بهنام ابوالقاسم در روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد. علاقه مندان می‌توانند برای تهیه بلیت این کنسرت به سایت ایران کنسرت به آدرس (www.iranconcert.com) مراجعه کنند.