رسیتال پیانو پیام پهلوانیان در رودکی

تالار رودکی میزبان قطعاتی از مشاهیر موسیقی کلاسیک جهان شد؛

به گزارش موسیقی کوک، پیام پهلوانیان نوازنده و مدرس پیانو با اجرای قطعاتی از مشاهیر موسیقی کلاسیک جهان ۲۲ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

در این کنسرت قطعاتی از اسکارلاتی، شوپن ، لیست ، برامس و چایکوفسکی  نواخته می‌شود.

پیام پهلوانیان فراگیری پیانو را از ۱۴ سالگی آغاز کرد و در این راه از محضر اساتیدی چون فرمان بهبود، دلبر حکیم آوا، تامارا دولیدزه و رافائل میناسکانیان بهره برد. در سن ۱۸ سالگی اولین رسیتال پیانوی خود را در فرهنگسرای ارسباران اجرا کرد. از سال ۱۳۸۸ به آلمان رفت و در دانشگاه موسیقی شهر دتمولد نزد پروفسور  آناتول اوگورسکی و باب ورستیگ به تحصیل موسیقی پرداخت و لیسانس و فوق لیسانس  خود را در این دانشگاه در رشته نوازندگی پیانو اخذ کرد. پس از آن نزد پروفسور پیتر اورث موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس دیگری در رشته موسیقی مجلسی شد. در این راه از کارگاه‌های آموزشی آندریاس شیف ، سرگئی ادلمان، ایوان کلانسکی و گونتر لودویگ بهره برد.

او در مسابقات زیادی شرکت کرده و جوایز بسیاری کسب کرده است که از آن جمله می‌توان به کسب مقام نخست در مسابقات بین‌المللی پیانو آنتون روبنشتاین در دوسلدورف، در سال ۱۳۹۴ اشاره کرد. در تابستان همان سال، او کنسرتو پیانو گریگ را با ارکستر سمفونیک دانشگاه هانوفر روی صحنه برد و در پاییز سال ۱۳۹۶ به اجرای زنده رادیویی پرداخت.

پهلوانیان در شهرهای مختلف آلمان از جمله کلن، فرایبورگ، برلین و … رسیتال پیانو اجرا کرده است.

در حال حاضر، پیام پهلوانیان در دانشگاه دتمولد آلمان مشغول به تدریس پیانو است، همچنین به عنوان پداگوگ پیانو با موسسات و آموزشگاه‌هایی در شهرهای مختلف آلمان همکاری می‌کند.