رسیدگی به شکایت علیه مایکل جکسون

رسیدگی به شکایت علیه مایکل جکسون

موسیقی کوک| با وضع قوانین جدید از شروع سال ۲۰۲۰ میلادی که زمانِ شکایت آزار و اذیت تا ۴۰ سالگی افزایش پیدا کرده است، دادگاه کالیفرنیا به شکایت دو مرد علیه مایکل جکسون رسیدگی می‌کند.

رابسون و سیفچاک در سال ۲۰۱۴ طرح دعوی کردند، اما شکایات آنها پذیرفته نشد چون طبق قوانین کالیفرنیا، ادعای آزار و اذیت باید پیش از تولد ۲۶ سالگی فرد ارائه شوند.

وید رابسون و جیمز سیفچاک که سال ۲۰۱۹، در مستندی تحت عنوان «ترک نورلند» شرکت کردند، ادعا می‌کنند در سنین ۷ و ۱۰ سالگی و در مدتی که در مزرعه نورلند جکسون اقامت داشته‌اند، توسط مایکل جکسون، مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

خانواده جکسون این ادعاها را رد کرده‌اند و گفته‌اند که این مستند نوعی تخریب رسانه‌ای و ترور شخصیتی است.

این خواننده، که سال ۲۰۰۹ درگذشت، در محاکمه‌ای که در سال ۲۰۰۵ برگزار شد، از اتهام سوء‌استفاده از یک پسربچه ۱۳ ساله تبرئه شد.

به گزارش ایندیپندنت، دادگاه اعلام کرد که حکم صادره به معنای تأیید ادعاها نیست اما خاطرنشان کرد در این اتهامات ادعا شده است که چندین سال کودکان به طرز ناراحت کننده‌ای توسط خواننده مذکور مورد سوء‌استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

وینس فینالدی، وکیل این دو مرد، پس از صدور این حکم گفت: «ما خوشحالیم که دادگاه، حمایت‌های ویژه‌ای را که ایالت کالیفرنیا در قانون جدید با افزایش مهلت زمانی شکایت برای قربانیان سوءاستفاده جنسی فراهم کرده، به رسمیت شناخته است.

بی‌صبرانه منتظریم تا حقایق مربوط به سوء‌استفاده‌ جنسی وحشتناک از جیمز سیفچاک و وید رابسون را با هیئت منصفه در میان بگذاریم».

هوارد ویتزمن، وکیل اموال جکسون، می‌گوید مطمئن است که هر دوی این شکایت‌ها رد خواهند شد.

او گفت: «حکم دادگاه فرجام صرفا برخی شکایات را علیه شرکت‌های مایکل جکسون احیا کرده است که به طرز مضحکی ادعا می‌کنند کارمندان مایکل به نوعی مسئول سوءاستفاده جنسی‌ای هستند که هرگز اتفاق نیفتاده است».

شرکت اداره کننده اموال جکسون در ماه فوریه گذشته به خاطر پخش مستند «ترک نورلند» از اچ‌بی‌او، دادخواستی ۱۰۰ میلیون دلاری علیه این شبکه تلویزیون کابلی ارائه کرد.

در پاسخ، این شرکت از دادگاه تقاضا کرد که شکایت را رد کند. اما، دادگاه تقاضای اچ‌بی‌او برای رد پرونده را نپذیرفت و طبق گزارش‌ها، شرکت اداره کننده اموال جکسون قصد دارد این پرونده را به سمت داوری عمومی ببرد.